Александър Везенков очаквано бе похвален и определен за ключова фигура при победата на Барселона над Баскония с 87:82 в първия мач от новия сезон в испанската лига.

Българинът бе титуляр, като записа почти 29 минути игра и се отчете с 19 точки, 7 борби и КПД от 20 при успеха, който даде надежди на феновете на тима за много по-добър сезон от предишния.

„Пау Рибас, който не бе играл дълго време, бе фантастичен, но също така отлични бяха Йортел, Везенков и Моерман“ заяви треньорът Сито Алонсо, който направи официален дебют начело на каталунците.

Мачът мина през страхотни обрати, като гостите спечелиха с 25:11 третата четвърт, за да поведат с 67:56 преди последната, в която обаче домакините стигнаха до фантастичен обрат след силни изяви на българския баскетболист.

Тома Йортел помогна с 23 точки и 9 асистенции за триумфа, а Адам Ханга реализира 11 срещу бившия си отбор.