Баскетболистите на Минесота Тимбъруулвс сразиха шампиона на НБА Голдън Стейт със 111:97 в мач игран в китайския гран Шънджън.

Двата тима са на турне в Далечния Изток, като ще се срещнат отново в неделя като част от подготовката си преди новия сезон.

Загубата бе втора в предсезонните мачове за Уориърс, които водеха с 12 точки след първата част, в която на паркета бяха звездите Къри, Дюрант, Томпсън и Грийн.

Вълците обаче са изключително солидни през сезона, след като привлякоха Джими Бътлър, Джеф Тийг и Тадж Гибсън и наваксаха голяма част от пасива си още до почивката.

След равностойна трета четвърт резервите на двата тима трябваше да решат двубоя в последната и играчите на Минесота се развихриха, като спечелиха периода с 32:12, а  това и мача.

Джими Бътлър и Карл-Антъни Таунс вкараха по 16 точки за победителите, а Андрю Уигинс добави 14. За Голдън Стейт Кевин Дюрант наниза 20, а Стеф Къри и Клей Томпсън добавиха съответно 14 и 13.