Барселона допусна първа загуба за сезона в испанското първенство по баскетбол, след като в двубой от петия кръг отстъпи като гост със 70:80 пред Естудиантес.

Каталунците изиграха много слаба последна четвърт, в която вкараха едва 9 точки срещу цели 25 за съперника.

Играчите на Сито Алонсо влязоха слабо в мача, но в края на първата и най-вече през втората четвърт показаха отлична игра. В тези минути играта бе ръководена майсторски от Тома Юртел, а много силна помощ му оказваше Александър Везенков.

В последната четвърт обаче Естудиантес се вдигна на финален щурм, а Силвен Ландесбергер бе най-добрия в редиците на домакините, като завърши с 27 точки.

Александър Цветкович добави 13 точки за успеха на Естудиантес, а с по 10 завършиха Алек Браун и Виктор Артеага.
За Барселона Юртел завърши със 17 точки, Пиер Ориола приключи с 10, а Везенков вкара 8, като българинът завърши с най-висок коефициент +/- от всички свои съотборници с +7.

Така Барселона има 4 победи и 1 загуба от началото на сезона и заема трето място във временното класиране, а лидер е тимът на Фуенлабрада с 5 успеха.