Шампионите на НБА от Голдън Стейт допуснаха нова загуба, след като паднаха от Мемфис със 101:111 и вече имат две поражения в първите 3 мача от кампанията.

Освен това звездите Стеф Къри и Кевин Дюрант бяха изгонени в последните секунди, след като гардът реагира бурно хвърляйки предпазната си гума, недоволен, че не получи нарушение, а крилото се скара със съдиите и също бе отстранен.

„Ядосах се, направих нещо глупова и заслужено бях изритан“ коментира Къри, който вкара 37 точки и отрече, че е искал да удари съдията Скот Уол с гумата си за уста при инцидента в края на двубоя.

Уориърс демонстрираха лоша стрелба, като особено се провалиха в третата част, в която вкараха едва 6 от 22 опита. Това помогна на Гризлис да вкарат 15 поредни точки и да поведат с 19, след което запазиха преднината си.

Марк Гасол поведе домакините с 34 точки и 14 борби, а отборът му отново се оказа неудобен съперник за Голдън Стейт, като от началото на сезон 2011-12 води в преките мачове с 13-10.

В същото време фаворитът на Изток Кливланд допусна първа загуба, след като отнесе доста сериозен шамар от Орландо – 93:114 у дома. Баскетболистите на Меджик спряха серията си от 17 поредни загуби срещу съперника и го победиха за първи път от почти 5 години.

Гостите нанизаха 17 тройки от 35 опита, като поведоха с 18 точки още след първата част и до края не погледнаха назад, макар че в третата част разликата падна до 7. Последва обаче серия от 12 поредни точки за Орландо и всичко приключи. Ник Вучевич поведе победителите с 23 точки, а Джонатан Симънс добави 19.

Останалите резултати: Торонто – Филаделфия 128:94, Маями – Индиана 112:108, Ню Йорк – Детройт 107:111, Чикаго – Сан Антонио 77:87, Милуоки – Портланд 113:110 (44 точки на Янис Антетокумпо), Хюстън – Далас 107:91 (трета поредна победа за Рокетс), Денвър – Сакраменто 96:79, Юта – Оклахома Сити 96:87, ЛА Клипърс – Финикс 130:88.