Баскетболистите на Бостън продължават да нижат победа след победа, въпреки нова серия от контузии.

Селтикс постигнаха 10-и пореден успех, след като спечелиха със 107:96 срещу ЛА Лейкърс в  класиката на НБА.

Ал Хорфърд пропусна мача заради мозъчно сътресение, а още в началото излезе и новобранецът Джейсън Тейтъм с проблем в глезена, но и това не успя да спре домакините.

Арън Бейнс изравни най-доброто постижение в кариерата си от 21 точки, Кайри Ървинг добави 19, а въпреки че почти загубиха ранен аванс от 20 точки, Детелините ограничиха съперника до 15 точки в последната четвърт и подобриха баланса си до 10-2.

В същото време на Запад шампионът Голдън Стейт се справи с Минесота, макар че Кевин Дюрант пропусна мача заради травма в бедрото. Клей Томпсън наниза 6 тройки и завърши с 28 точки, а Стеф Къри добави 22 за победата със 125:101 срещу Вълците, които стартираха силно кампанията. Третата част бе ключова, тъй като бе спечелена от Уориърс с 44:26, което им осигури и подобряване на баланса до 9-3, докато Минесота е със 7-4.

Останалите резултати: Орландо – Ню Йорк 112:99 (Порзингис не игра за Никс), Детройт – Индиана 114:97, Финикс – Маями 115:126 (29 точки на Драгич срещу бившия му отбор).