Баскетболистите на Хюстън се възползваха от поражението на Голдън Стейт и след като разбиха Финикс със 142:116 като гости вече водят на Запад с баланс 12-4.

Джеймс Хардън отбеляза 48 точки, а Крис Пол се завърна, след  като пропусна 14 от първите 15 мача на отбора поради контузия, като се отчете с 11 и 10 асистенции.

Ракетите полетяха още от началото, като до почивката нанизаха невероятните 90 точки, като вкараха 61% от стрелбите си. Те  обаче останаха далеч от рекорда за първото полувреме, който е 107 точки и е дело на Финикс от 1990-а година.

Тексасци вкараха 21 тройки от 43 опита и спечелиха за 7-и път в последните си 8 мача. Те поведоха с 45:23 след първата част, която затвориха със серия от 13:1, а след това отбелязаха още 45 точки и във втората по пътя към впечатляващата победа.

Последва доста по-скромно второ полувреме, което не позволи на тима да мисли за подобряване на клубния рекорд по отбелязани точки, което е от 156. Финикс е с баланс 5-11 и определено отново му предстои трудна кампания.