Шампионите на НБА от Голдън Стейт Уориърс направиха страхотен обрат и спечелиха със 124:116 гостуването си във Филаделфия, след като губеха с 24 точки в един момент от мача. Така те подобриха баланса си до 12-4, докато Филаделфия е с 8-7.

Домакините започнаха фантастично, като бяха неудържими през първата четвърт, която спечелиха с невероятното 47:28. Робърт Ковингтън наниза 4 тройки от 4 опита, Бен Симънс, Джоел Ембийд и Дарио Шарич също бяха на ниво, за да може Сиксърс да имат аванс от 74:52 след първото полувреме.

Той стана 24 точки веднага след подновяването на играта, но след това на терена имаше само един отбор. Калифорнийци за пореден път изиграха невероятна трета четвърт, в която не само че заличиха изоставането си, ами и след 47:15 поведоха с 99:89 преди последните 12 минути.

В тях преднината достигна до 18 точки, а шокът за Сиксърс бе твърде голям и тимът не успя да поднесе изненада. Стеф Къри поведе победителите с 35 точки, а Кевин Дюрант вкара 27. За домакините Бен Симънс отбеляза 23, Джоел Ембийд 21, а Робърт Ковингтън и Джей Джей Редик по 20, но и това не бе достатъчно.

Останалите резултати: Шарлът – ЛА Клипърс 102:87, Орландо – Юта 85:125 (първа победа като гост за Джаз), Атланта – Бостън 99:110.