Обрат след сериозно изоставане започва се превръща в навик за Бостън, който тази нощ отново го направи, за да продължи победната си серия.

Келтите изоставаха с 13 точки в последната част при гостуването си в Далас, но успяха да се измъкнат и спечелиха със 110:102 след продължение, за да запишат 16-и пореден триумф.

Кайри Ървинг наниза 10 от рекордните си за сезона 47 точки в добавените 5 минути, за да могат Детелините да изравнят четвъртата най-дълга победна поредица в историята си. Джейлън Браун добави 22, а Джейсън Тейтъм вкара 15.

„Ние просто не се отказваме и продължаваме да се борим, независимо в каква ситуация се намираме“ заяви гардът, чийто тим изоставаше със 74:87 по-малко от 8 минути преди края.

Равенството обаче дойде при 96:96, а в последната минута и двата тима имаха шансове, които пропуснаха. В продължението Кайри реализира първите 6 точки за отбора си, а след това добави ключово поднасяне за 106:102 48 секунди преди сирената и тимът се подобри до 16-2.

Харисън Барнс отбеляза 31 точки за Маверикс, които могат да съжаляват, че не спечелиха, след като наваксаха пасив от 15 точки във втората четвърт. С баланс 3-15 тексасци са последни в Лигата.

Останалите резултати: Филаделфия – Юта 107:86, Орландо – Индиана 97:105, Шарлът – Минесота 118:102, Ню Йорк – ЛА Клипърс 107:85, Детройт – Кливланд 88:116, Милуоки – Вашингтон 88:99, Ню Орлийнс – Оклахома Сити 114:107, Мемфис – Портланд 92:100, Сан Антонио – Атланта 96:85, Сакраменто – Денвър 98:114.