Баскетболистите на Хюстън продължават да впечатляват с представянето си, макар и да остават извън центъра на вниманието.

Тази нощ Джеймс Хардън наниза 48 точки, а тимът му навакса изоставане от 14 точки в последната част и спечели гостуването си в Портланд със 124:117, за да запише 9-и пореден успех.

Ракетите се подобриха до 20-4 и остават №1 в цялата лига, като навън имат само едно поражение до момента и правят най-добрия си старт далеч от дома от сезон 1996-97.

„В момента наистина се справяме много добре и това е отлично. Знаем, че ще имаме и проблеми, но в момента нещата определено вървят“ заяви треньорът Майк Д’Антони, чийто тим спечели последния период с 40:19.

Деймиън Лилард наниза 9 тройки и завърши с 35 точки за Трейл Блейзърс, но домакините изпуснаха мача в последната четвърт и регистрираха четвъртата си поредна загуба. Крис Пол добави 26 точки за триумфа.

Останалите резултати: ЛА Клипърс – Вашингтон 113:112, Бруклин – Маями 89:101, Шарлът – ЛА Лейкърс 99:110, Атланта – Орландо 117:110, Кливланд – Филаделфия 105:98, Милуоки – Юта 117:100, Мемфис – Оклахома Сити 101:102 (прод), Финикс – Сан Антонио 101:104.