Баскетболистите на Индиана бяха отписвани след раздялата с Пол Джордж през лятото, но до този момент  през сезона тимът е една от приятните изненади.

Тази нощ Пейсърс измъкнаха нова драматична победа, след като се наложиха над Денвър със 126:116 след продължение, а голямата фигура отново бе Виктор Оладипо, който наниза рекордните в кариерата си 47 точки.

Гардът, който е учил в Университета на Индиана бързо прие ролята на лидер след идването си от Оклахома Сити, добави 7 борби и 6 асистенции, а отборът му накаса пасив от 106:114 по-малко от 3 минути преди края, за да прати мача в продължение.

Тадиъс Йънг изравни след добавка 5 секунди преди края, а в допълнителните минути Денвър вкара едва 2 точки. Майлс Търнър добави 24 точки за победителите, които са с баланс 16-11 и заемат впечатляващото 5-о място в Източната конференция.

Останалите резултати: Детройт – Бостън 81:91, Сакраменто – Торонто 87:102, Ню Орлийнс – Филаделфия 131:124, Минесота – Далас 97:92, Ню Йорк – Атланта 111:107.