Кауай Ленърд направи дългоочаквания си дебют за сезона, но това не помогна на Сан Антонио, който загуби гостуването си в Далас с 89:95.

Крилото пропусна първите 27 мача, тъй като се оказа с мускулна контузия, а сега се отчете с 13 точки, 6 борби, асистенция, открадната топка и чадър за 16 минути на паркета.

„Без съмнение не се чувствах във форма, тъй като по време на рехабилитацията нещата са твърде различни. Щастлив съм обаче, че отново съм на паркета и мога да играя. Чувствах се добре, така че ще продължим оттук-нататък“ коментира баскетболистът.

Маверикс обаче развалиха настроението му, успявайки да измъкнат победа. Резервите на тима се включиха отлично, като Джей Джей Бареа се отчете с 16 точки, 14 от които след почивката, а Дуайт Пауъл отбеляза 12 и взе 12 борби.

Серия от 10 поредни точки в края на третата и началото на последната четвърт постави домакините на полпозишън и те повече не погледнаха назад. Далас обаче е с баланс едва от 8-20, докато Сан Антонио е с 19-9 и е твърдо трети в конференцията.

Останалите резултати: Кливланд – Атланта 123:114, Ню Йорк – ЛА Лейкърс 113:109 (прод, Порзингис с 37 точки), Детройт – Денвър 84:103, Бруклин – Вашингтон 103:98, Минесота – Филаделфия 112:118 (прод), Сакраменто – Финикс 99:92.