Байерн Мюнхен унищожи Щутгарт с 6:1 в мач от втория кръг на Бундеслигата, който се игра на стадион "Алианц Арена" пред точно 71 000 зрители. Това бе рекордна победа на Байерн над този съперник в Бундеслигата.

Новата покупка на Байерн Хави Мартинес остана на пейката, докато звездата на тима Ариен Робен не намери място в групата заради контузия и изгледа мача от трибуните, заедно със семейството си.

Гостите откриха резултата след прекрасен гол от воле на Харник, но Байерн вкара три гола до почивката чрез Мюлер, Кроос и Густаво, като попаденията на последните двама дойдоха след изстрели отдалеч.

Баварците буквално съсипаха своя съперник в първите пет минути на втората част, когато реализираха цели три гола, дело на Манджукич, Мюлер и Швайнщайгер.

След срещата Байерн оглави класирането в Бундеслигата с пълен актив от 6 точки, докато Щутгарт потъна до последното място в таблицата, без спечелена точка.



Сблъсъкът започна с хубава атака по левия фланг на японеца Оказаки, чието центриране не намери негов съотборник. Малко след това Мартин Харник нацели напречната греда след топовен изстрел с левия крак, при който Мануел Нойер докосна топката с върха на пръстите си.

След това отново Харник отново бе главно действащо лице, като той вкара топката във вратата на Байерн, но при паса на Ибишевич австриецът очевидно бе в положение на засада.

Постепенно Байерн намери ритъма си на игра и започна да се настанява в половината на своя противник. Липсваше обаче точното подаване за завършващия удар към вратата на Улрайх, който не допускаше грешки в пласирането си и с лекота улавяше неточните центрирания на домакините.

Баварците имаха претенции за дузпа след падане в наказателното поле на Филип Лам, който показа на главния съдия Торстен Кинхофер, че е бил спънат от Квист. Арбитърът обаче правилно даде знак играта да продължи.

В средата на първото полувреме Луис Густаво можеше да изведе своите напред в резултата, но неговият снаряд с левачката от над 20 метра профуча покрай лявата греда на Улрайх, който само изгледа ситуацията.

В 25-тата минута един от най-добрите на терена Мартин Харник вкара приказен гол. Топката бе центрирана отляво и прелетя близо 25 метра по диагонала, когато Харник я "хвана" от воле с десния крак и я заби в горния десен ъгъл на Нойер. Вратарят на Байерн все пак докосна кълбото, но не успя да предотврати попадението.

След това Томас Мюлер пропусна добра възможност, шутирайки в наказателното поле, но в крайна сметка Байерн Мюнхен обърна резултата в рамките на 73 секунди.

Първо Марио Манджукич центрира отдясно и Томас Мюлер стреля от воле. Вратарят на швабите Улрайх обаче изпусна топката и съобразителният Мюлер я добута във вратата му.

След това Тони Кроос изведе домакините напред в резултата след топовен изстрел с десния крак от над 20 метра, при който стражът на гостите нямаше какво друго да направи, освен да извади топката от мрежата си.

В 43-тата минута снарядите на Байерн продължаваха. Луис Густаво изправи зрителите на крака със свирепа тупалка от над 25 метра с левия крак, която вече даде комфортна преднина от два гола на мюнхенци.

В последната минута на редовното време на първата част Рибери центрира отляво и Томас Мюлер опита удар от воле, който бе спасен от Улрайх. После и Манджукич нямаше късмет в опита за добавка.

Статистиката на почивката бе повече от категорична: 63% владеене на топката за Байерн и 10:3 удара към двете врати в полза на най-успешния германски футболен клуб.

Байерн сложи точка на спора веднага след подновяването на играта. Тони Кроос намери непокрития Томас Мюлер отдясно и той шутира, останал лице в лице срещу Улрайх. Стражът парира, но след това Манджукич изпревари защитата на гостите и добута топката на празна врата.

Малко след това упражнението се повтори - пас отляво намери Марио Манджукич отдясно. Изстрелът на нападателя бе спасен от Улрайх, но този път Томас Мюлер бе застанал на правилното място и довкара топката с глава за 5:1.

Две минути след това Томас Мюлер бе изведен отдясно и той веднага центрира към границата на малкия пеналт, където връхлитащият Бастиан Швайнщайгер заби топката с глава във вратата на съперника.

Точно след час игра Мюлер можеше да потърси своя хеттрик, но вместо това пусна подаване към Франк Рибери вляво. Топката обаче не достигна до французина, тъй като бе изчистена в корнер.

В следващите няколко минути и двата тима намалиха оборотите, като баварците решиха да пестят сили, вместо да се подиграват с грохналия си противник, който нямаше сили да търси нещо повече. Четвърт час преди края Ибишевич удари с глава Боатенг и получи директен червен картон.

В 77-та минути Хави Мартинес влезе на мястото на Бастиан Швайнщайгер и още с първото си докосване пусна прекрасен 35-метров пас по диагонала към Томас Мюлер, който обаче не си поведе добре и бе спрян от бранител на гостите. В последните минути не се случи нищо интересно и така домакините се поздравиха със заслужен успех.


Байерн Мюнхен - Щутгарт  6:1

0:1  Мартин Харник - 25'

1:1  Томас Мюлер - 32'

2:1  Тони Кроос - 34'

3:1  Луис Густаво - 43'

4:1
  Марио Манджукич - 47'

5:1  Томас Мюлер - 49'

6:1  Бастиан Швайнщайгер - 51'


Директен червен картон: 
Ведад Ибишевич (Щутгарт) - 74'

Байерн Мюнхен:  Нойер, Данте, Боатенг, Бадщубер, Лам, Густаво, Швайнщайгер (Мартинес - 77'), Кроос, Рибери (Шакири - 73'), Мюлер, Манджукич (Писаро - 69')

Щутгарт:
  Улрайх, Маза, Ташчъ, Бока, Сакаи, Гентнер, Квист, Оказаки (Ба - 69'), Хайнал (Торун - 46'), Харник (Траоре - 89'), Ибишевич