Германия победи Франция с 2:1 в приятелски мач, който се игра на стадион "Стад дьо Франс" в Париж. Това бе първа победа на Бундестима на френска земя от 1935 година и като цяло първа от над четвърт век.

Домакините откриха резултата малко преди края на първото полувреме, когато най-ниският футболист на терена Матийо Валбуена реализира с глава след подаването на Муса Сисоко.

Германия реагира светкавично след почивката, когато Томас Мюлер хладнокръвно изравни резултата след извеждащо подаване на Илкай Гюндоган.

Четвърт час преди края на редовното време Месут Йозил изведе Сами Кедира по прекрасен начин сам срещу вратаря дефанзивният полузащитник изведе своите напред в резултата.

Двата отбора започнаха много динамично. Домакините създадоха две опасни атаки, които бяха неутрализирани от защитата на гостите. После неточен шут на Кедира бе засечен от Томас Мюлер, но кълбото излезе в аут.

След четвърт час игра Сисоко навърза защитата на Байерн отдясно и Франк Рибери използва временното объркване, пробивайки между двама бранители в наказателното поле. На самата аутлиния крилото центрира към точката на дузпата, но не намери свой съотборник.

След това Томас Мюлер напредна близо трийсетина метра, пусна вдясно към Месут Йозил, чийто шут от движение с левия крак мина над вратата на "петлите". Малко след това Марио Гомес се обърна и стреля веднага, но неточно по земята.

В средата на първото полувреме Германия стигна до ъглов удар. Месут Йозил изпълни много технично с левачката и над всички в наказателното поле се извиси Пер Мертезакер, който насочи много силен удар с глава. Уго Лорис изби топката с върха на пръстите си, тя се отби от напречната греда и излезе в корнер.

Бенедикт Хьоведес стреля много неточно по диагонала и французите веднага се впуснаха в атака. Първо Франк Рибери развинти целия десен фланг на германците, спринтирайки близо 50 метра, като крилото финтира Пер Мертезакер доста атрактивно, обирайки овациите на феновете на стадиона. После Рибери върна към Бензема, който чукна към Валбуена, но шутът на последния мина над вратата.

Последва нова добра атака на домакините, при която Карим Бензема бе изведен сам срещу Рене Адлер, но вратарят излезе напред, скъси ъгъла и спаси тупалката на нападателя. На повторението се видя, че Бензема се намира в засада, която обаче не бе отсъдена.

В 44-тата минута Франция стигна до пряк свободен удар. Карим Бензема завъртя топката майсторски над стената, но тя се отби от напречната греда. Муса Сисоко веднага свали с глава към Матийо Валбуена и високият 167 сантиметра футболист вкара топката с глава във вратата на Маншафта.

Германия изравни резултата почти веднага след почивката. Илкай Гюндоган отне топката в средата на терена, напредна и след това разтегли хитро вдясно, където Томас Мюлер бе оставен сам. Нападателят направи няколко крачки и с техничен удар матира Уго Лорис. Малко след това Лорис парира удара на Мюлер отляво.

В средата на второто полувреме Валбуена напредна, след това игра на двойно с Карим Бензема и футболистът на Олимпик Марсилия стреля технично с десния крак на границата на наказателното поле, но кълбото прелетя на метър встрани от целта.

В 68-та минута Карим Бензема надбяга Илкай Гюндоган отдясно и центрира към малкия пеналт, където Рибери изпревари Лам и засече топката, но тя мина на педя покрай страничната греда.

Германците отговориха с точен, но слаб шут на Томас Мюлер от дистанция. След това същото стори Франк Рибери, чийто удар по земя се оказа лесна плячка за Рене Адлер.

В 74-тата минута блесна геният на Месут Йозил. Техничарят "разсече" защитния вал на "петлите" с фантастично подаване по конец към Сами Кедира, който първо овладя с десния крак и след това веднага мушна кълбото във вратата на домакините с външен фалц. На повторението се видя, че Кедира е в положение на тънка засада при подаването.

Малко след това попадение на Мертезакер правилно бе отменено заради нарушение в наказателното поле. В 89-тата минута Адлер отрази снаряд на Рибери. После Жиру свали към Бензема и нападателят на Реал вкара топката във вратата, но и двамата футболисти бяха в положение на засада.

Франция - Германия  1:2

1:0  Матийо Валбуена - 44'

1:1  Томас Мюлер - 51'

1:2  Сами Кедира - 74'

Франция:  Лорис, Сако, Косиелни (Рами - 46'), Саня, Евра, Матуиди (Капо - 46'), Кабай, Сисоко (Жиру - 80'), Валбуена (Менес - 87'), Рибери, Бензема

Германия:  Адлер, Хумелс, Мертезакер, Лам, Хьоведес, Кедира, Гюндоган, Йозил, Мюлер (Ларс Бендер - 90'), Подолски (Шюрле - 68'), Гомес (Кроос - 57')