Байерн Мюнхен победи Хановер с 4:1 в двубой от втори кръг за Купата на Германия, който се игра на стадион "Алианц Арена". Както е известно, преди десетина дни мюнхенци удариха своя опонент с лекота и за първенство.

Тази вечер футболистите на Пеп Гуардиола откриха резултата след спорно попадение на Томас Мюлер, при което останаха съмнения за игра с ръка. Малко след това Писаро удвои аванса на своя тим след чудесно изпълнение с глава.

Северняците намалиха резултата малко преди паузата чрез Конан, но в средата на второто полувреме Мюлер заби втория си гол в срещата. Десетина минути преди края влезлият като резерва Рибери също се разписа.

Наставникът на Байерн Пеп Гуардиола бе оставил петима твърди титуляри на пейката - Боатенг, Алаба, Рибери, Робен и Манджукич.

Двата тима започнаха сблъсъка помежду си много енергично, но играта бе доста накъсана и липсваха многоходовите комбинации. Бастиан Швайнщайгер стреля мощно извън наказателното поле, но извън целта.

Постепенно баварците взеха инициативата и на няколко момента скриха топката на своя опонент, но дефанзивният вал на Хановер така и не можеше да бъде окончателно и напълно превзет. Шакири засече отблизо свалената от Писаро топка, но Цилер спаси.

В 17-тата минута Байерн Мюнхен откри резултата. Писаро си върна притежанието на кълбото и чукна към Джердан Шакири. Швейцарецът центрира извън наказателното поле и Томас Мюлер засече топката от много трудна позиция с гърди, макар да останаха съмнения за игра с ръка.

В средата на първото полувреме Тони Кроос отправи феноменален изстрел от ждроб, от близо двайсетина метра, но Цилер изби с великолепна намеса в корнер.

В 27-та минута "старото куче" Клаудио Писаро за пореден път доказа, че за класата няма възраст. Перуанецът се извиси над защитата на Хановер и от близо десетина метра заби топката с глава в мрежата на противника, след хубаво центриране отляво на Данте.

Последва леко отпускане в редиците на домакините, които бяха извадени на два пъти от Мануел Нойер, който отрази опасните удари на Щиндъл и Конан. След това вратарят на европейския клубен първенец парира и тупалката на Хущи от пряк свободен удар.

В 37-та минута обаче високомерието на Байрен бе наказано. Поконьоли спринтира отляво и центрира в наказателното поле, където Конан бе останал напълно непокрит и от близо седем метра препарира Нойер, "хващайки" топката от воле.

Последва опасен удар извън наказателното поле на Щиндъл, при който топката мина покрай вратата. След това Нойер улови точния, но не особено силен удар от голямо разстояние на Битенкорт.

След подновяването на играта Хущи отправи неточен удар, а Джердан Шакири отговори със зверска тупалка по диагонала, но Цилер изби. Байерн имаше претенции за дузпа, заради видното нарушение отзад на Сакаи срещу Шакири в наказателното поле, но реферът не отсъди такава.

Бе изминал един час от началото на срещата, когато силният във въздуха Даниел ван Буйтен се включи при фаул за своите, но не успя да нанесе точен удар с глава.

В 64-тата минута Байерн стигна до пряк свободен удар, изпълнен от Шакири. Томас Мюлер протегна крака си пред погледа на Сакаи на границата на малкия пеналт и успя да добута кълбото в мрежата. Малко след това Мюлер би на педя от целта, стреляйки ефектно от движение, след центриране отдясно.

Четвърт час преди края на редовното време Тони Кроос отправи плътен изстрел, но Цилер се намеси много добре. Малко след това обаче стражът не улови добре далечния шут на Мюлер и Рибери се разписа от лесна позиция.

До края на редовното време футболистите на Пеп Гуардиола се забавляваха. Филип Лам отправи много силен удар след солова акция, но топката профуча над напречната греда. После Сакаи попречи на Шакири да отбележи на далечната греда.

Байерн Мюнхен - Хановер 4:1

1:0  Томас Мюлер - 17'

2:0  Клаудио Писаро - 27'

2:1  Дидие Я Конан - 37'

3:1  Томас Мюлер - 64'

4:1  Франк Рибери - 78'

Байерн Мюнхен:  Нойер, Данте, ван Буйтен, Рафиня, Контенто (Кирхоф - 82'), Лам, Кроос, Швайнщайгер (Алаба - 68'), Шакири, Мюлер, Писаро (Рибери - 62')

Хановер:  Цилер, Поконьоли, Марсело, Сакаи, Санет, Андреасен (Шмидебах - 71'), Щиндъл, Приб (Шлаудраф - 46'), Битенкорт (Када - 78'), Хущи, Конан