Байерн Мюнхен надви без проблеми Аугсбург с 3:0 в среща от 12-ия кръг на германската Бундеслига, която се игра на стадион "Алианц Арена".

Европейският клубен първенец откри резултата още в началото, когато защитникът Джером Боатенг вкара страхотно попадение след завъртане.

Малко преди почивката Франк Рибери вкара втори гол за своите, след перфектно изпълнен пряк свободен удар. В добавеното време Мюлер се разписа от дузпа. Така Байерн записа 37 поредни срещи без загуба в Бундеслигата, поставяйки нов рекорд.

След победата Байерн Мюнхен събра 32 точки и остана на върха в класирането, докато Аугсбург е 13-и в таблицата, с 13 пункта на сметката си.

Двубоят започна със силен удар в стената на Франк Рибери, след което Рафиня опита добавка, но би доста неточно по земя. В петата минута обаче Джером Боатенг вкара истински гол-красавец. Данте свали с глава след центриране от корнер и в първия момента топката избяга на Боатенг. Той обаче се завъртя и със зверска тупалка с левия крак прати кълбото под напречната греда.

Баварците продължиха да натискат. След меле в наказателното поле Рибери стреля от близко разстояние, но уцели тялото на вратаря Хитц. Малко след това Давид Алаба отправи страховит снаряд от пряк свободен удар, профучал над вратата.

Четвърт час след началото на мача Франк Рибери финтира защитник по доста ефектен начин и стреля във въздуха, но Марио Манджукич не успя да засече миналата на метър от гредата топка. Данте засече от трудна позиция центриране отляво, но не затрудни Хитц. После Кроос би покрай вратата от 25 метра.

Последваха значително по-спокойни минути, като в някои моменти момчетата на Пеп Гуардиола трудно успяваха да изнесат в предни позиции, защото петима футболисти на Аугсбург пресираха дълбоко в половината на противника. На вратаря Мануел Нойер често му се налагаше да комбинира с бранителите пред себе си.

Байерн владееше кълбото в 75% от игровото време, а гостите много рядко успяваха да отнемат топката. Вернер отправи силен, но доста неточен шут.

В 42-та минута Байерн стигна до пряк свободен удар и удвои аванса си. Франк Рибери застана зад топката, залагайки на плътен удар над стената. Французинът не остави шансове на Хитц, пращайки топката в горния му ляв ъгъл.

Малко след подновяването на играта Рибери отправи плътен изстрел по земя с десния крак по диагонала, но топката премина на метър от гредата. На отсрещната врата Остржолек би неточно от дистанция, а след час игра Хаан стреля покрай дясната греда от въздуха.

Двайсетина минути преди края на редовното време Робен засече центрирането на Алаба, но Хитц улови пред голлинията. Байрен продължи да диктува развоя на играта, макар темпото да бе видимо по-ниско. В 87-та минута Кирхоф шутира от движение след пас на Рибери, но вратарят спаси.Последва удар с глава на Робен, но отново Хитц се намеси.

В 93-тата минута Остржолек игра с ръка в наказателното поле след остро центриране на Мюлер и реферът посочи бялата точка. Томас Мюлер застана зад бялата точка и не сбърка.

Байерн Мюнхен - Аугсбург  3:0

1:0  Джером Боатенг - 5'

2:0  Франк Рибери - 42'

3:0  Томас Мюлер - 95', дузпа

Байерн Мюнхен:  Нойер, Данте, Боатенг, Рафиня (Мюлер - 74'), Алаба, Мартинес, Лам, Рибери, Кроос (Кирхоф - 81'), Гьотце (Робен - 66'), Манджукич

Аугсбург:  Хитц, Калвин-Бракер, Калван, Верхаег, Остржолек, Байер, Хаан, Фогт (Мьолдерс - 79'), Моравек (Хонг - 74'), Вернер, Алтънтоп (Милик - 54')