Байерн Мюнхен победи Айнтрахт Брауншвайг лежерно с 2:0 в среща от 14-ия кръг на германската Бундеслига, която се игра на стадион "Алианц Арена".

Европейският клубен първенец откри резултата още във втората минута, когато Робен се възползва от чудесното подаване на Марио Гьотце.

След половин час игра отново Робен бе точен, този път след много хубав диагонален пас от дълбочина на Тони Кроос. "Лалето" можеше да запише хеттрик, но двайсетина минути преди края на мача нацели гредата от фаул.

Байерн не приличаше на себе си през второто полувреме, но въпреки това успя да удържи съпротивата на най-слабия отбор в Бундеслигата през този сезон и да задържи аванса си от два гола.

В момента Байерн Мюнхен има 38 точки на върха, докато Айнтрахт е на дъното със само осем пункта на сметката си.

Баварците имаха нужда само от 111 секунди, за да открият резултата. Марио Гьотце прехвърли защитата на гостите с прекрасен пас към Ариен Робен, който си спря с левия крак и нанесе удар от въздуха. Топката се отклони от главата на вратаря Давари, след което се отби в лявата греда. Холандецът обаче се оказа най-съобразителен и добута кълбото с глава.

Момчетата на Пеп Гуардиола продължиха да държат инициативата, макар темпото да не бе много високо. Играта се водеше изцяло в половината на Айнтрахт. Марио Гьотце се опита да навърже цели петима футболисти на съперника, но топката му бе отнета в последния момент от Боланд.

Четвърт час след началото на мача Томас Мюлер свали с глава за Тони Кроос, който отправи ефектен шут от въздуха с левачката, но защитник на тима от Баруншвайг се хвърли смело и отби. Данте засече с глава след центриране от корнер, но топката се отби от напречната греда, а после Боланд изчисти.

Точно след половин час игра Тони Кроос "хвърли" великолепен диагонален пас към Робен на дясното крило. Холандецът си спря на гърди, направи три крачки и препарира вратаря на гостуващия тим с точен изстрел с левия крак.

Малко след втория си гол крилото би над целта, а хубав опит на Мартинес от трийсетина метра не затрудни особено заелия добра позиция Давари. След това Тиаго отправи удар по земя, но топката отново се озова в ръцете на стража на гостите.

Веднага след почивката Калигюри стреля слабо в ръцете на Мануел Нойер, но даде заявка, че гостите нямат намерение само да доиграят второто полувреме. После Бичакчич засече топката след центриране от корнер, но би покрай вратата.

Мюнхенци на свой ред изглеждаха твърде пасивни и играеха твърде лежерно. Джаксън също реши да опита късмета си с удар извън наказателното поле, но шутът му бе разочароващ. При първата възможност за Байерн след паузата Мартинес стреля неточно с глава.

Двайсетина минути преди края на срещата Ариен Робен застана зад топката при пряк свободен удар. Холандецът завъртя майсторски над стената, но напречната греда спаси гостите.

Мануел Нойер пресече извеждащ пас към Кумбела, който оставаше очи в очи срещу вратаря на баварците. При опита за добавка Давид Алаба изчисти пред голлинията. След това удар на Кумбела бе спасен от Нойер.

В 85-тата минута Кевин Крац застана зад топката при пряк свободен удар. Кълбото се отклони от главата на Хави Мартгинес и нацели напречната греда. Отговорът на постигналия требъл през миналия сезон Байерн бе пробив на Робен, завършил с детинска грешка на крилото...

Байерн Мюнхен - Айнтрахт Брауншвайг  2:0

1:0  Ариен Робен - 2'

2:0  Ариен Робен - 30'

Байерн:  Нойер, ван Буйтен, Данте, Рафиня, Алаба, Тиаго Алкантара, Мартинес, Кроос, Робен, Мюлер (Манджукич - 57'), Гьотце

Брауншвайг:  Давари, Бичакчич, Доган, Тойеркауф, Елабделауи, Калигюри (Йорл - 79'), Боланд, Крац, Джаксън (Корте - 59'), Белараби, Кумбела