Байерн Мюнхен победи Нюрнберг като гост с 2:0 в двубой от 20-ия кръг на германската Бундеслига, който се състоя на стадион "Грундиг Щадион".

Домакините "влязоха" по-добре в дербито на Бавария и още в самото начало Киотаке нацели гредата с ножичен удар във въздуха. После Дърмич и Гинчек имаха чудесни възможности, но пропуснаха, като Мануел Нойер спаси чист гол.

Малко след това баварците откриха резултата. Марио Манджукич засече от въздуха с левия крак центрирането на Алаба отляво, а преди почивката Робен и Мюлер нацелиха гредите в рамките на три секунди.

Момчетата на Пеп Гуардиола охладиха мераците на своя противник още след подновяването на играта, когато капитанът Филип Лам вкара първия си гол през сезона, получавайки подаване от Манджукич. После Робен нацели страничната греда.

Байерн събра 56 точки след 13-тата си поредна победа в първенството и води с 13 пункта пред втория Байер. Нюрнберг е 16-ти със 17 точки.

Нюрнберг започна вихрено и още в самото начало Дърмич стреля покрай вратата. След това Киотаке можеше да вкара фантастично попадение със странична ножица, но топката нацели напречната греда.

Шампионите отговориха с прилична атака отляво, но ударът с глава на Марио Манджукич не затрудни Шефер. Ариен Робен стреля силно от петнайсетина метра, но доста неточно. На отсрещната врата Фойлнер не изигра по най-добрия начин, получавайки подаване отляво.

Домакините бяха напълно равностойни на своя опонент и на моменти дори взимаха превес върху контрола на срещата. В същото време германският първенец изпитваше трудности в изграждането на атаките си.

След четвърт час игра Нюрнберг пропусна две страхотни възможности да открие резултата. Дърмич излезе сам срещу Нойер, но вратаря спаси. След това Гинчек опита добавка, но в тялото на Алаба.

Още в следващата си атака Байерн наказа пропуските на своя опонент. Лам изведе Алаба по левия фланг и австриецът центрира към границата на малкия пеналт. Там Марио Манджукич се пребори със защитник и с левия крак "хвана" топката от въздуха, матирайки Шефер.

Марио Гьотце опита ефектен изстрел от воле извън наказателното поле, но не намери целта. На отсрещната врата същото упражнение повтори Киотаке, след като Данте не изчисти по най-добрия начин.

В 32-та минута късметът покри Нюрнберг. Ариен Робен изпълни разкошен пряк свободен удар с левия крак, но разтресе лявата греда. От пет метра Томас Мюлер опита добавка с глава, но уцели напречната греда! Секунди след това удар с глава на Манджукич попадна в ръцете на Шефер.

До края на първото полувреме Нюрнберг отправи неточен удар чрез Пекхарт и не се отличи с нищо, освен с грубите влизания отзад срещу Тиаго Алкантара и Рафиня.

Малко след подновяването на играта Байерн удвои аванса си. Марио Манджукич получи отдясно и след като навлезе в наказателното поле чукна вляво към Филип Лам. Капитанът засече от движение, вкарвайки първия си гол този сезон.

Десетина минути след почивката Ариен Робен можеше да вкара страхотен гол от въздуха, от много малък ъгъл, но страничната греда помогна на Шефер, който успя да избие в корнер.

В 70-тата минута мюнхенци бяха на педя от това да  направят преднината си класическа, но силният шут от пряк свободен удар на Давид Алаба профуча покрай дясната греда.

Към края на мача Тиаго Алкантара също стреля покрай вратата на домакините, а в добавеното време испанецът изпълни техничен удар с левия крак, при който топката мина на педя над напречната греда.

Нюрнберг - Байерн Мюнхен  0:2

0:1  Марио Манджукич - 18'

0:2  Филип Лам - 49'

Нюрнберг: Шефер, Петрак, Пинола, Чандлер (Анга - 10'), Платенхардт, Франц, Дърмич, Фойлнер, Киотаке, Хлусек (Гебхарт - 76'), Гинчек (Пекхарт - 21')

Байерн: Нойер, Данте, Боатенг, Рафиня, Алаба, Лам, Тиаго Алкантара, Гьотце, Мюлер (Мартинес - 72'), Робен (Шакири - 80'), Манджукич (Писаро - 86')