Крилото на Байерн Мюнхен Ариен Робен е отказал възможността да премине в италианския Ювентус през лятото на 2012 година.

Холандецът се превърна в основен грешния за проваления сезон на баварците по онова време, след като пропусна важни дузпи в сблъсъците срещу Борусия Дортмунд за първенство и срещу Челси във финала на Шампионската лига.

"Отхвърлих офертата на Ювентус, но това нямаше нищо общо с Юве. Чувствах се много добре в Байерн, също както сега. Поради тази причина трансферът така и не се осъществи."

"Ювентус е фантастичен клуб и за мен винаги е било чест, когато такива големи отбори са се интересували от мен. Написах до ръководството на Ювентус, че съм поласкан, но че искам да остана в Байерн."

"Отговорът на италианците беше, че вратата винаги ще бъде отворена за мен. И други италиански клубове ме искаха през годините, но аз винаги съм се чувствал добре в отборите, в които съм бил", добави Робен, чийто договор с баварците изтича през 2015 година, но се очаква скоро да бъде подновен.