Байерн постигна първа победа след присъдата на подалия оставка президент на тима Ули Хьонес. Мюнхенци сломиха Байер Леверкузен с 2:1 в среща от 25-ия кръг на германската Бундеслига, която се състоя на стадион "Алианц Арена".

Баварците трудно откриваха пролуки през сгъстената защита на съперника, но все пак минута преди края на първата част Марио Манджукич откри резултата с глава.

Малко след подновяването на играта Бастиан Швайнщайгер удвои аванса на шампионите, разписвайки се от пряк свободен удар. Домакините напълно контролираха развоя на срещата до края, но в добавеното време Щефан Кислин вкара почетен гол с глава.

Байерн записа 17-а поредна победа и 50 последователни срещи без поражение в първенството. Тимът има 71 точки аванс и още в следващия кръг може да защити титлата си. Байер Леверкузен е четвърти с 44 пункта.

Наставникът на Байерн Пеп Гуардиола заложи на твърдите резерви Даниел ван Буйтен и Диего Контенто, давайки почивка на Данте и Давид Алаба. Бразилецът изобщо не попадна в групата за мача.

Шампионите натиснаха своя противник още от самото начало. Марио Гьотце шутира силно, но спечели само ъглов удар, а малко след това снарядът на Бастиан Швайнщайгер с левачката прелетя над целта.

Вратарят на Байер Бернд Лено трябваше да се намесва при диагоналния удар отдясно на Ариен Робен, избивайки в корнер. След изпълнението му обаче не се стигна до нищо сериозно.

Първото чисто голове положение в мача се откри пред гостите. Хеунг Мин Сон подаде към Кислинг, който му върна жеста с чудесен извеждащ пас зад гърба на отбраната. Останал лице в лице с Мануел Нойер, южнокореецът би на сантиметри покрай лявата греда.

Баварците отново изнесоха играта в половината на своя опонент. Първо Марио Манджукич отправи слаб удар с глава, а след това Томас Мюлер стреля доста неточно с левия крак.

Малко преди да изтече половин час игра Симон Ролфес отправи страховита тупалка с левия крак извън наказателното поле. Топката летеше точно под напречната греда, но с великолепна намеса Нойер успя да избие в корнер.

На отсрещната врата Томас Мюлер реши да опита късмета си от дистанция, но без особен успех. В 44-тата минута Байерн все пак откри резултата. Бастиан Швайнщайгер центрира към границата на малкия пеналт, където Манджукич надскочи Волшайд и вкара с глава.

Байерн започна второто полувреме така, както завърши първото - с попадение. Бастиан Швайнщайгер застана зад топката при пряк свободен удар и я насочи по чудесен начин в горния ляв ъгъл, като стражът Бернд Лено не помръдна.

Последваха доста спокойни минути, в които европейският и световен клубен първенец контролираше развоя на срещата напълно спокойно. Влизането на Франк Рибери в средата на втората част пообърка гостите, които продължаваха да се отбраняват.

Тони Крос отправи характерния за него удар извън наказателното поле двайсетина минути преди края на редовното време, печелейки корнер. В заключителната част на срещата Франк Рибери отправи силен фалцов изстрел от двайсет метра, но Бернд Лено успя да избие.

Все пак в добавеното време Леверкузен вкара почетен гол. Щефан Кислинг засече с глава центрирането на Хилберт към далечната греда и изненада Мануел Нойер.

Байерн Мюнхен - Байер Леверкузен  2:1

1:0  Марио Манджукич - 44'

2:0  Бастиан Швайнщайгер - 52'

2:1  Щефан Кислинг - 91'

Байерн:  Нойер, Боатенг, ван Буйтен, Рафиня, Контенто, Швайнщайгер, Кроос (Тиаго Алкантара - 85'), Гьотце, Робен (Рибери - 66'), Мюлер, Манджукич (Шакири - 75')

Леверкузен:  Лено, Спахич, Волшайд, Бьониш, Хилберт, Ролфес, Бендер, Чан (Дердийок - 79'), Кастро, Сон (Сам - 66'), Кислинг