Байерн Мюнхен и Хофенхайм завършиха 3:3 в истински спектакъл от 28-ия кръг на германската Бундеслига, който се игра на стадион "Алианц Арена".

Двата отбора с най-силните атаки в Бундеслигата този сезон сътвориха вихрушка от голове през първата част. Хофе поведе чрез Модест, но Байерн набързо обърна след двата гола на Писаро и попадението на Шакири.

Точно преди почивката гостите върнаха интригата. Сеад Салихович изпълни чудесен пряк свободен удар и не остави шансове на резервния вратар на шампионите Щарке.

Четвърт час преди края на редовното време напористите гости успяха да изравнят чрез Роберто Фирмино. Към края на мача и двата тима направиха страхотни пропуски.

Така серията от 19 поредни победи на Байерн в Бундеслигата приключи, но тимът няма загуба в 53-и пореден двубой в шампионата.

Баварците очаквано  започнаха по-дейно и след чудесното копване на Тиаго Бастиан Швайнщайгер стреля във въздуха от около 13 метра. Топката профуча встрани и над целта.

Бяха изминали десетина минути игра, когато Даниел ван Буйтен върна слабо към Том Щарке и внесе смут в защита. Вратаря се опита да изчисти веднага и някак си се справи, въпреки шпагата на Модест.

На отсрещната врата Франк Рибери финтира двама защитници и центрира към малкия пеналт, където Клаудио Писаро се размина с топката.

В 23-тата минута Хофенхайм изненадващо откри резултата. Фоланд пусна страхотен дълъг пас към Антони Модест, който спринтира от собствената си половина и успя да надбяга защитата на Байерн. Щарке спаси първия удар на нападателя, но топката остана пред краката на Модест, който я добута в мрежата.

Малко след това Тиаго Алкантара бе заменен принудително от Филип Лам. Пред Клаудио Писаро се откри добра възможност да шутира от петнайсетина метра, но Граал спаси тежкия му удар.

В 31-та минута "старата лисица" Клаудио Писаро отново хвърли в екстаз феновете на Байерн. Джердан Шакири центрира отляво и макар топката да тупна на тревата, 35-годишният перуанецът се хвърли акробатично и заби кълбото с глава в мрежата на съперника.

Три минути след това Писаро върна жеста на швейцарския дребосък. Рафиня надбяга Бек по фланга и намери Писаро в наказателното поле. Той чукна към Шакири, който препарира Граал. След това перуанецът можеше да вкара втория си гол, но би покрай вратата.

Все пак в 40-тата минута се случи и това. Франк Рибери бе изведен от Писаро по лявото крило и първоначално французинът си скъса ъгъла. Той заложи на остро центриране в малкия пеналт, където Писаро засече от движение и прати кълбото в горния ляв ъгъл - 3:1!

Малко преди края на първото полувреме Хофе стигна до пряк свободен удар пред вратата на съперника. Сеад Салихович заложи на въртелив удар с левия крак, пращайки топката в левия ъгъл. Щарке се хвърли, но не успя да предотврати попадението.

Гостите започнаха доста агресивно след почивката. Салихович подаде към Бек и той се опита да бие от дистанция, но не намери рамката на вратата. Малко след това Граал бе на мястото си при удар от пряк свободен удар на Бастиан Швайнщайгер.

Салихович центрира остро по диагонала и Фирмино успя да засече кълбото. Този път Щарке внимаваше и улови спокойно. На отсрещната врата Рибери центрира към Шакири, чийто удар от въздуха бе лишен от необходимата точност.

Бе изминал един час игра, когато Лам пусна топката покрай Бек, когато капитанът на гостите събори този на Байерн в наказателното поле. Реферът обаче даде знак играта да продължи.

Четвърт час преди края на срещата Хофенхайм изравни резултата чрез Роберто Фирмино, който овладя добре и стреля през шпагата на Данте, пращайки топката в долния десен ъгъл.

В 87-та минута Ариен Робен бе изведен сам в наказателното поле, но неговият силен удар бе избит от вратаря Граал, като по този начин холандецът пропусна 100%-възможност. В последната минута Щарке спаси удар на Реди.

Байерн Мюнхен - Хофенхайм  3:3

0:1  Антони Модест - 23'

1:1  Клаудио Писаро - 31'

2:1  Джердан Шакири - 34'

3:1  Клаудио Писаро - 40'

3:2  Сеад Салихович - 44'

3:3  Роберто Фирмино - 75'

Байерн:  Щарке, Данте, ван Буйтен, Рафиня, Контенто, Тиаго Алкантара (Лам - 25'), Швайнщайгер, Гьотце (Манджукич - 46'), Рибери (Робен - 76'), Шакири, Писаро

Хофенхайм:  Граал, Щробъл, Вестергаард, Джонсън, Бек, Руди, Полански, Фирмино, Салихович (Хердлинг - 60'), Фоланд (Караман - 89'), Модест (Елионуси - 32')