Малкият Аугсбург успя сензационно да победи големия Байерн Мюнхен с 1:0 в среща от 29-ия кръг на германската Бундеслига, която се състоя на стадион "SDL Арена".

Домакините успяха да открият резултата половин час след началото на мача, когато Мьолдерс получи пас в коридор от Байер и разстреля Нойер с левия крак.

След почивката шампионите вдигнаха оборотите и в средата на второто полувреме Давид Алаба нацели гредата. Мюнхенци осъществиха силен натиск, който не даде резултат. В края на мача Бобадия дори нацели гредата при бърза контраатака за Аугсбург.

Успехът на Аугсбург сложи край на серията от 53 поредни мача без загуба на Байерн в Бундеслигата. Това бе първа победа на малкия баварски тим над "братовчедите" от Байерн за последните 52 години.

За първи път от 66 мача насам Байерн не успя да се разпише в Бундеслигата. Спечелилият титлата предсрочно баварски колос няма победа в три поредни мача във всички турнири.

Пеп Гуардиола остави извън групата Франк Рибери, Ариен Робен и Филип Лам, пускайки като титуляри Бастиан Швайнщайгер и Хави Мартинес (и двамата са наказани за мача с Манчестър Юнайтед в сряда), както и резервите Даниел ван Буйтен, Или Салахи, Митчел Вайзер, Пиер-Емил Хойберг, Джердан Шакири и Клаудио Писаро.

Домакините започнаха доста настървено и още във втората минута Остржолек стреля от трийсетина метра. Мануел Нойер успя да избие с върха на пръстите си в корнер, след който не се стигна до нищо опасно пред вратата му.

Десетина минути след началото на срещата по-големият от двата баварски клуба отговори. Джердан Шакири отправи много силен и плътен удар с левачката, при който кълбото профуча покрай десния страничен стълб. След това шут на Тони Кроос с левия крак мина покрай целта.

В средата на първото полувреме се стигна и до първото чисто голово положение. След центриране отдясно на Есвайн защитата на Байерн се пропука и Халил Алтънтоп остана очи в очи с Манел Нойер. Най-добрият вратар в света за 2013 година запази самообладание и спаси по великолепен начин.

Точно след като бе изминал половин час игра Аугсбург откри резултата напълно заслужено. Митчел Вайзер се забави край тъчлинията и Байер му отне топката, след което напредна и изведе в коридор Саша Мьолдерс. Последният се огледа и препарира Нойер с безмилостен изстрел с левия крак.

Шампионите се опитаха да отговорят моментално, но шутът на Бастиан Швайнщайгер от пряк свободен удар бе под всякаква критика. На отсрещната врата Мьолдерс стреля от движение, но право в ръцете на Мануел Нойер.

Мюнхенци така и не можеха да стигнат до интересна ситуация пред вратата на своите домакини. Пиер-Емил Хойберг опита късмета си от трийсетина метра, но без особен успех.

Веднага след почивката Байерн натисна своя опонент. Или Салахи центрира към далечната греда, където Марио Манджукич стреля с глава, но покрай целта. След това удар с глава на Хави Мартинес мина над напречната греда.

Аугсбург сътвори добра атака по дясното крило, където Есвайн развинти Даниел ван Буйтен и се озова на стрелкова позиция. Изстрелът му с левия крак обаче беше спасен от Нойер.

На отсрещната врата шут на Хойберг беше блокиран. При последвалия корнер датчанинът отправи далечен удар с левия крак, но кълбото профуча над напречната греда. Влезлият като резерва Давид Алаба стреля силно, но неточно от фаул.

В 68-та минута Байерн сътвори продължителна атака с множество подавания. Давид Алаба заложи на техничен удар извън наказателното поле, но топката се отби в страничната греда!

По-късно Тони Кроос центрира от корнер към близката греда, където Марио Манджукич отклони с глава. Топката профуча в близост до далечната греда, а там Томас Мюлер остана под нея. После Алаба центрира остро към Мюлер, но Хитц бе застанал на правилното място.

Десетина минути преди края на редовното време Марио Гьотце също опита късмета си, но би покрай лявата греда.

В 89-тата минута Есвайн опита нещо средно между удар и подаване. Резервата Бобадия хвана топката на аутлинията и нацели гредата с шут по диагонала.

Аугсбург - Байерн Мюнхен 1:0

1:0  Саша Мьолдерс - 31'

Аугсбург: Хитц, Калсен-Блакер, Верхаег, Остржолек, Хонг (Райнхард - 76'), Байер, Алтънтоп, Есвайн, Холцхойзер (Филп - 54'), Кор, Мьолдерс (Бобадия - 83')

Байерн Мюнхен: Нойер, ван Буйтен, Мартинес, Салахи (Алаба - 51'), Вайзер, Швайнщайгер, Кроос, Хойберг, Шакири (Гьотце - 46'), Писаро (Мюлер - 63'), Манджукич