Вратарят на Байерн Мюнхен Мануел Нойер няма да играе в днешния мач срещу Кайзерслаутерн за Купата на Германия, както и в шампионатната среща с Айнтрахт Брауншвайг през уикенда, твърди вестник "Билд".

На вчерашната пресконференция треньорът на баварците Пеп Гуардиола заяви, че Нойер може да е готов за днешната среща и че се надява да го види в игра. Според "Билд" обаче испанецът е финтирал медиите, защото отдавна и бил наясно, че неговият вратар има нужда от поне 6-дневна почивка.

Нойер получи контузия в прасеца през първото полувреме на мача с Борусия Дортмунд (0:3) и беше заменен на почивката от Лукас Редер. Именно той ще пази тази вечер срещу Кайзерслаутерн, защото вторият вратар Том Щарке контузия лакътя си.

"Червените дяволи" нямат загуби в последните си седем мача и тази вечер ще бъдат само без Марсел Гаус, който претърпя операция на менискуса.