Байерн Мюнхен надви мексиканския Гуадалахара с 1:0 в приятелска среща, играна в Ню Йорк. Единственото попадение вкара Клаудио Писаро с глава в десетата минута, след центриране от корнер на Франк Рибери.

Над 25 000 зрители изгледаха срещата, като на трибуните на "Ред Бул Арена" бяха предимно мексиканци. Това бе и първият двубой на Байерн от американското турне, което замести традиционния турнир Ауди Къп в Мюнхен.

Постепенно баварците увеличиха оборотите след откриването на резултата и имаха своите възможности, но Писаро пропусна на два пъти, стреляйки покрай целта. Младият Джанлука Гаудино остави отлични впечатления с играта си, а Рибери беше един от най-дейните на терена.

След почивката темпото на срещата спадна драстично, като Гуадалахара излезе с почти изцяло нов състав. Четвърт час преди края на редовното време Рибери пропусна да удвои аванса на своите.

В края на срещата вратарят на Байерн Том Щарке направи страхотно спасяване, след като Карлос Фиеро беше оставен непокрит. Това беше и единствената реална голова възможност за мексиканците в мача.

Съставът на Байерн: Щарке, Мартинес (Салахи - 89'), Рафиня, Алаба, Хойберг, Гаудино, Роде (Бадщубер - 53'), Бернат, Рибери (Контенто - 84'), Писаро (Шакири - 57'), Левандовски (Лукас Шол)