Байерн Мюнхен - Щутгарт, среща от последния 34-и кръг на германската Бундеслига. Стадион "Алианц Арена", 16.30 часа българско време.
Групата на Байерн Мюнхен:
Вратари: Нойер, Редер, Цингерле
Защитници: Лам, Данте, Рафиня, Алаба, ван Буйтен, Контенто, Бадщубер
Халфове: Швайнщайгер, Мартинес, Гьотце, Кроос, Робен, Хойберг, Вайзер
Нападатели: Манджукич, Писаро, Мюлер
Контузени: Тиаго Алкантара, Щарке, Шакири, Рибери
Наказан: Боатенг
Прогноза на Gol.bg:
Това е единственият двубой в последния кръг, след който и двата отбора със сигурност ще останата на местата, които заемат в момента. Байерн спечели титлата с разлика, а швабите спасиха кожата в един от най-трудните си сезони през последните години.
Куриозното е, че Байерн записа вторият най-силен сезон в историята си, отстъпвайки от показателите си през миналия сезон под ръководството на Юп Хайнкес. Щутгарт пък записа вторият най-лош сезон в историята си, но основната цел бе изпълнена преди седмица, когато спасението стана факт.
Щутгарт загуби 17 от шампионатните си мачове през кампанията и само веднъж отборът е имал повече загуби - през сезон 1974/75, когато се стига до единственото изпадане от Бундеслигата.
Статистиката показва, че и през този сезон Щутгарт щеше да изпадне при нормални обстоятелства. Откакто за победа се дават три точки (от 1995 година насам), в 18 случая отбор с актив от 32 (колкото има Щутгарт в момента) или по-малко точки е изпадал.
Байерн спечели 22 от 28-те си победи през този сезон с поне два гола разлика и по всяка вероятност днес ще постигне 23-ия успех с разлика.
"Старата пушка" Клаудио Писаро има 9 гола в 658 изиграни минути. Той вкарва средно на всеки 73 минути и №1 по този показател сред всички играчи, които имат повече от едно попадение през сезона.
Наказан в редиците на домакините е Джером Боатенг. Франк Рибери е извън групата заради болки в гърба, Тиаго и Джердан Шакири все още не са готови за официален мач, макар вече да са здрави. Холгер Бадщубер се завърна в групата, но тъй като не е играл от година и половина, навярно ще остане резерва в най-добрия случай. Лам и Гьотце имат леки мускулни проблеми.
Байерн гледа на срещата като подготовка за важния сблъсък с Борусия Дортмунд във финала за купата и навярно ще спечели убедително, без особени проблеми.
Резултат: Байерн Мюнхен - Щутгарт 3:0







Умни колела навлизат в автомобилната индустрия
Над 40 задържани на протеста в София: Агитки и локали - МВР гледа видеоматериали
Защо носът ни се запушва или тече в студеното време
Ескалация след протеста: Маскирани стигнаха сградата на ДПС-НН
Дъщерята на Скалата потвърди връзката си с млада кечистка
Датската разузнавателна агенция разглежда САЩ като потенциален проблем за сигурността
Мадона разгорещи страстите по къса рокля
Движението по софийския булевард "Васил Левски" е възстановено
Мъж паркира Ferrari на балкона си, за да разбере, че Виена не е Дубай
С кого ще се конкурира новата суперкола на Toyota
Основните прилики между класическото Renault 5 и новото ЕV
Блокче глина може да направи чудеса при почистване на автомобила
Клариса Шийлдс се завръща за реванш с Франшон Круз-Дезурн на 22 февруари
Каролайн Дюбоа подписа с MVP и се завръща на ринга на 19 декември
UFC on ESPN 73 подсилва бойната карта с Кинг Грийн срещу Ланс Гибсън-младши
Кубрат Пулев: Мурат Гасиев е голям шампион, но в петък ще покажа, че аз съм по-добър
Нарушения на дишането по време на сън
Спорно предложение: Центърът за контрол на заболяванията в САЩ препоръчва преразглеждане на първата доза хепатит B при новородени
Селективен мутизъм: Как да се справим с мълчанието на детето
Основният рисков фактор за подагра всъщност е генетичен
Коментари
Напиши коментар17:24 | 10 май 2014 г.
13:08 | 10 май 2014 г.
Напиши коментар