Байерн Мюнхен надигра приятната изненада Падерборн без проблеми с 4:0 в двубой от петия кръг на германската Бундеслига, състоял се на стадион "Алианц Арена" пред 71 000 зрители.

Баварците напълно надиграха лидера в класирането през първото полувреме, откривайки резултата чрез Марио Гьотце в осмата минута. Малко след това Роберт Левандовски удвои аванса на своя нов отбор, но при повторенията останаха съмнения за засада.

Байерн доминираше над своя опонент и отправи цели 13 удара, като освен двамата голмайстори, изключително активен бе и Ариен Робен.

През второто полувреме домакините намалиха оборотите, но десетина минути преди края Гьотце сложи край на минималната интрига, вкарвайки втория си гол. Малко след това Томас Мюлер оформи крайния резултат.

Байерн събра 11 точки и се изстреля на върха в класирането, докато Падерборн остана с 8 точки, смъквайки се на четвърта позиция.

Гостите изненадващо започнаха по-добре в началото на срещата и Качунга отправи ефектен удар със задна ножица, профучал над напречната греда.

Въпреки добрия старт на новаците, тяхната врата бе разпечатана още в осмата минута. Ариен Робен подаде към Томас Мюлер, който си спря с левия крак и хитро чукна с петичка назад. Марио Гьотце овладя и прати топката в близкия ъгъл.

Веднага след това шампионите продължиха да натискат. Левандовски отправи неточен удар, а после стреля слабо в ръцете на вратаря Крузе. Давид Алаба получи възможност да си спре и да шутира след паса на Лам, но мерникът на австриеца имаше нужда от допълнителна настройка.

После Алаба се оказа в ролята на подавач. Той догони силен пас и центрира отляво в наказателното поле. Гьотце засече от движение, но топката се озова в ръцете на бдителния Крузе.

Малко преди да изтече четвърт час игра Байерн удвои аванса си. Филип Лам подаде към Левандовски, който се намираше в положение на тънка засада. Полякът си вдигна топката и със силен изстрел извън наказателното поле огъна пръстите на безпомощния Крузе.

Последва хубав финт на Левандовски в наказателното поле. Нападателят матира двама бранители и вместо да чукне вляво към свободния Гьотце, реши да завършва. Този път стражът на гостуващия отбор показа рефлекс и спаси.

Мюнхенци продължиха да се забавляват, а мачът протичаше изцяло пред вратата на техния опонент. Левандовски пробва нов бомбен удар, минал над напречната греда.

В средата на първото полувреме Падерборн създаде първата си опасна атака. Оуали бе изведен с пас от дълбочина и напредна, но неговият удар попадна в ръцете на Мануел Нойер.

На отсрещната врата Марио Гьотце стреля над целта, а после Ариен Робен подлуди защитата със серия от финтове, но завършващият му удар профуча покрай левия страничен стълб. Нов опит на холандеца приключи с шут покрай дясната греда.

Към края на първото полувреме отново Гьотце и Робен объркаха защитата на съперника. "Лалето" подаде към героя от финала на Мондиал 2014, но след получил се рикошет топката мина покрай лявата греда.

В началото на второто полувреме Левандовски опита изстрел с левия крак, но външният фалц не се получи. Гостите също погледнаха напред, но опитът на Качунга не се получи.

Бе изминал един час игра, когато ударите на Робен и Гьотце също не намериха очертанията на противниковата врата. Байерн създаде още две атаки, при които обкръжи малкия пеналта на гостите, но никой не успяваше да нанесе решителния удар.

В средата на втората част влезлият като резерва Коч се втурна с главата напред и за малко да пробие стената пред себе си. Той направи залъгващо движение и стреля мощно, но топката се озова в горните редове на трибуните.

Коч продължи да упорства и пробва рефлекса на Мануел Нойер с доста по-прецизен удар. Вратарят внимаваше и успя да избие в ъглов удар. Байерн отговори с удар на Лам, който беше блокиран.

В 78-та минута Гьотце вкара втория си гол в срещата. Робен нахлу в наказателното поле и върна към Мюлер, който стреля от трудна позиция. Вратарят се намеси, но кълбото се озова в краката на Гьотце, който вкара от близко разстояние на празна врата.

Седем минути по-късно Робен си спря прекрасно на гърди след дълъг диагонален пас отляво, надбяга защитник и малко пред аутлинията центрира с десния крак към близката греда. Там Томас Мюлер подложи крака си, изпреварвайки защитник и вратаря Крузе, за да вкара топката в мрежата.

Малко преди последния съдийски сигнал Крузе спаси силен шут на Робен, а реферът даде край на мача секунди преди изтичането на редовните 90 минути.

Байерн Мюнхен - Падерборн  4:0

1:0  Марио Гьотце - 8'

2:0  Роберт Левандовски - 14'

3:0  Марио Гьотце - 78'

4:0  Томас Мюлер - 85'

Байерн:  Нойер, Данте, Боатенг (Рафиня - 46'), Лам, Алаба, Алонсо (Хойберг - 80'), Роде, Гьотце, Робен, Мюлер, Левандовски (Бернат - 76')

Падерборн:  Крузе, Брюкнер, Хюнемайер, Щродиек, Хайнлот (Сюлейман Коч - 46'), Оуали (Вранчич - 62'), Щопелкамп, Вемер, Руп (Дукш - 76'), Циглер, Качунга