Байерн Мюнхен победи Хофенхайм с 4:0 в двубой от 12-ия кръг на германската Бундеслига, който се игра на стадион "Алианц Арена".

Баварците откриха резултата чрез Марио Гьотце, който изстреля истински снаряд в средата на първата част. Пет минути преди паузата се разписа и Роберт Левандовски.

През второто полувреме Байерн видимо намали оборотите и едва в 83-тата минута Ариен Робен оформи класическия аванс за своите след двойно подаване с Левандовски. Малко след това се разписа и Роде след пас на Швайнщайгер.

Байерн събра 30 точки на върха и води с цели седем на втория Волфсбург. Хофенхайм е седми със 17 пункта.

Шампионите започнаха доста дейно, като Руди успя да влезе в ролята на последна преграда при пробива на Левандовски. После Зюле успя да подложи крака си в последния момент, спирайки остро центриране отдясно.

В деветата минута гостите направиха страхотен пропуск! След центриране отляво Боатенг и Бенатия не се разбраха, позволявайки на намиращия се между тях Модест да стреля с глава, но топката мина покрай дясната греда.

Освен с бързите си и опасни атаки, гостите правеха впечатление с изключително чистата си и адекватна игра в защита. Острието на Байерн Ариен Робен бе напълно неутрализиран и се създаваше впечатление, че всеки път среща стена пред себе си.

Вратарят Бауман се намеси по най-добрия начин след техничния удар на Томас Мюлер, а при последвалия корнер не се стигна до нищо запомнящо се. После стражът парира удар на Левандовски почти от аутлинията.

Точно в средата на първата част Марио Гьотце показа, че освен фин техник, може да бъде и свиреп бомбардировач. Той получи в половината на противника, забеляза свободното пространство и от около 25 метра нанесе свирепа тупалка с десния крак, намирайки горния десен ъгъл.

Половин час след началото на двубоя Кевин Фоланд шутира към вратата на Нойер при пряк свободен удар, но най-добрият вратар в света изобщо не бе затруднен.

Хубав пробив отляво на Рибери обърка защитата на гостите, които само изгледаха как плътният удар на Гьотце от двайсетина метра минава на педя от лявата греда.

В 40-тата минута Байерн удвои аванса си. Мюлер центрира остро отляво и топката стигна до Робен в дясната част на полето. Холандецът сложи топката на главата на Левандовски, който не срещна трудности с отбелязването в близост до далечната греда.

Рибери пробва атрактивно центриране от въздуха с левачката, което накара Бауман да спасява, а после Хуан Бернат се поизложи с неточния си шут. Рафиня също пробва късмета си, но нацели мрежата от външната й страна.

Баварците започнаха второто полувреме с много грешни подавания и закъснели реакции. Франк Рибери имаше претенции за дузпа, но реферът забеляза чиста игра срещу французина. Левандовски би от малък ъгъл, но Бауман парира.

Ариен Робен осъществи страхотна солова акция, слаломирайки между петима бранители. Той намери пролука за стрелба, но след получилия се рикошет спечели само корнер. Двайсетина минути преди края на редовното време Фирмино стреля ефектно, но над напречната греда.

Четвърт час преди края на редовното време Хофенхайм направи невероятен пропуск. Шиплок надбяга Данте край аутлинията и върна към напълно непокрития Шалай, който трябваше да си избере ъгъл и да вкара сигурно попадение. Той обаче стреля право в тялото на Нойер, който спаси.

В 83-тата минута Ариен Робен игра на двойно подаване с Левандовски, остана сам срещу вратаря и не сбърка - 3:0!

Четири минути след това появилият се в игра след дълго лечение на травма Бастиан Швайнщайгер подаде към Себастиан Роде, който простреля вратаря с безмилостен шут. Роде можеше да се разпише още веднъж в 89-тата минута, но начели напречната греда.

В последната минута Шалай получи червен картон за опасно влизане срещу Данте.

Байерн Мюнхен - Хофенхайм  4:0

1:0  Марио Гьотце - 23'

2:0  Роберт Левандовски - 40'

3:0  Ариен Робен - 83'

4:0  Себастиан Роде - 87'

Червен картон: Шалай (Хофенхайм) - 90'

Байерн: Нойер, Бенатия, Боатенг (Данте - 73'), Рафиня, Бернат, Алонсо, Гьотце (Швайнщайгер - 77'), Рибери, Робен, Мюлер (Роде - 59'), Левандовски

Хофенхайм: Бауман, Зюле, Бичакчич, Щробъл, Бек, Руди, Швеглер, Елионуси (Ким - 86'), Фирмино, Фоланд (Шалай - 71'), Модест (Шиплок - 70')