Байерн Мюнхен изпрати полусезона с победа 2:1 като гост на Майнц в двубой от 17-ия кръг на германската Бундеслига.

Домакините откриха резултата в средата на първата част чрез Сото, като това бе едва четвъртият гол във вратата на Мануел Нойер през този сезон в първенството.

Байерн отговори 166 секунди след това, когато Бастиан Швайнщайгер вкара по чудесен начин от пряк свободен удар, с помощта на страничната греда.

В последната минута на мача Байерн успя да излъже противника си. Ариен Робен засече с десния крак центрирането на Бернат и донесе осма поредна победа на мюнхенци в първенството.

Момчетата на Пеп Гуардиола ще зимуват на върха с 45 точки. Майнц е 11-и с 18 точки на сметката си.

Домакините започнаха настървено и още в самото начало вкараха топката в мрежата на шампионите. Мали центрира отдясно и Де Бласис засече от движение с глава, но попадението правилно беше отменено заради засада.

Байерн отговори с две опасни акции. Първо Бастиан Швайнщайгер финтира бранител и се нагласи за стрелба, но защитник изби. После Франк Рибери реши да пробва рефлекса на Кариус, но вратарят внимаваше.

Ариен Робен пусна вляво към Томас Мюлер, но той загуби време с овладяването и ударът му отблизо беше блокиран. След изпълнението на корнера не последва нищо опасно.

В 19-тата минута се стигна до отменен гол и за Байерн, но от доста спорна ситуация. Робен беше намерен с дълъг диагонален пас на Данте от дълбочина, спря си по прекрасен начин и след като финтира вратаря, прати кълбото в мрежата. Съдийската бригада обаче маркира засада.

Малко след това Майнц изненадващо откри резултата. След центриране отдясно на Гайс топката бе пратена към далечната греда, където Елкин Сото успя да нанесе удар в последния момент с левия крак от почти паднала позиция. Мануел Нойер бе хванат в крачка и топката мина между краката му.

Отговорът на шампионите дойде след точно 166 секунди. Бастиан Швайнщайгер изпълни пряк свободен удар и по фамозен начин прехвърли стената, след което топката се отби в лявата греда и влетя в мрежата.

Пет минути преди почивката Мали беше изведен в наказателното поле и се опита да прехвърли Нойер, но стражът излезе, скъси ъгъла и футболистът на домакините подаде топката в ръцете му.

Малко след подновяването на играта Мануел Нойер спаси своите. Мали бе изведен на прекрасна позиция и стреля в долния ляв ъгъл, но най-добрият вратар в света се хвърли и спаси.

Франк рибери центрира много опасно отляво и топката отиваше на крака на дебнещия до далечната греда Томас Мюлер. Гонзало Хара обаче подложи крака си и изби в корнер. Ариен Робен изведе Рибери не много добра позиция малко по-късно, но реферите маркираха доста съмнителна засада на французина.

Двайсетина минути преди края на на редовното време Джером Боатенг опита ножичен удар с външен фалц, но Кариус улови. После Хойберг шутира мощно от двайсетина метра, но спечели само ъглов удар.

В 85-тата минута Мюлер вкара топката с левия крак във вратата на съперника, но попадението бе отменено заради нарушение в атака.

В последната минута на редовното време Парк сбърка в центъра на терена. Рибери отне и напредна, пусна вляво към Бернат, който центрира към далечната греда. Там Ариен Робен засече с десния крак и реализира 101-ия си гол за Байерн.

Майнц - Байерн Мюнхен  1:2

1:0  Елкин Сото - 21'

1:1  Бастиан Швайнщайгер - 24'

1:2  Ариен Робен - 90'

Майнц: Кариус, Волшайд, Брозински, Хара, Парк, Сото, Гайс, Мали (Слишкович - 87'), Коо (Диас - 79'), Де Бласис (Пфлюке - 81'), Оказаки

Байерн: Нойер, Данте, Боатенг, Рафиня, Бернат, Хойберг, Швайнщайгер, Рибери (Вайзер - 92'), Робен, Гьотце (Писаро - 77'), Мюлер