Байерн Мюнхен постигна първи официален успех за 2015 година, надигравайки Щутгарт с 2:0 като гост среща от 20-ия кръг на германската Бундеслига, която се игра на стадион "Мерцедес-Бенц Арена". Това бе 13-а поредна победа на Байерн над Щутгарт във всички турнири.

Германският първенец изигра слабо първо полувреме и дори имаше късмет, че техничен изстрел на Сакаи облиза страничната греда. При първата си добра възможност баварците все пак откриха резултата, когато Ариен Робен разстреля вратаря Улрайх след подаване на Митчел Вайзер.

Веднага след почивката Давид Алаба сложи точка на спора с невероятно изпълнение от пряк свободен удар, пращайки кълбото в горния десен ъгъл от около 25 метра с левачката. До края мачът се доиграваше.

Байерн събра 49 точки на върха и запази разликата от осем пункта пред Волфсбург. Щутгарт падна на дъното с актив от 18 точки.

Шампионите започнаха по-офанзивно и още в самото начало Давид Алаба получи възможност да стреля от пряк свободен удар, но би над напречната греда.

Постепенно домакините се окопитиха и погледнаха в предни позиции. На Мануел Нойер дори му се наложи да излезе извън наказателното си поле и отново да демонстрира познатото хладнокръвие с топка в крака. Както може да се очаква, световният шампион се справи в ролята си на либеро.

Центриране на Ляйтнер от пряк свободен удар доведе до удар с глава на Нидермайер, но кълбото прелетя покрай очертанията на съперниковата врата.

Играта на Байерн не се получаваше и момчетата на Пеп Гуардиола не успяваха да пробият добре организирания дефанзивен вал на швабите. Гьотце опита финт отляво, но не извлече нищо от ситуацията.

В средата на първото полувреме Щутгарт беше изключително близо до откриване на резултата! Сакаи отправи фалцов удар с десния крак и Мануел Нойер само изгледа как кълбото облиза дясната греда!

В 41-та минута Байерн откри резултата пир първата си реална възможност в мача. Ариен Робен задържа и върна към Митчел Вайзер, който му върна жеста. Гентнер не успя да изчисти в наказателното поле и Робен разстреля Улрайхс плътен изстрел с левия крак отблизо.

Веднага след почивката Байерн удвои аванса си с невероятно изпълнение на Давид Алаба от пряк свободен удар. Австриецът завъртя топката майсторски над стената от 25 метра и я прати в горния десен ъгъл!

Второто попадение за гостуващия тим до голяма степен ликвидира интригата, защото Щутгарт изглеждаше обезверен на моменти, а Байерн намали темпото и изчакваше грешка на съперника.

Десетина минути преди края на редовното време Роберт Левандовски можеше да се разпише, но учудващо не успя да преодолее Улрайх. Към края домакините потърсиха почетен гол, но Максим не успя да излъже Нойер.

Щутгарт - Байерн Мюнхен  0:2

0:1  Ариен Робен - 41'

0:2  Давид Алаба - 50'

Щутгарт: Улрайх, Швааб (Харник - 46'), Нидермайер, Баумгартл, Сакаи, Ромеу (Максим - 58'), Кляйн, Ляйтнер, Гентнер, Хлусек (Костич - 72'), Ибишевич

Байерн:  Нойер, Данте, Бенатия, Алаба, Вайзер (Мюлер - 46'), Алонсо, Швайнщайгер, Бернат, Гьотце, Робен (Роде - 88'), Левандовски