Байерн Мюнхен е четвъртфиналист в турнира за Купата на Германия, след победа с 2:0 над Айнтрахт Брауншвайг в осминафинален двубой, игран на стадион "Алианц Арена".

Баварците трудно успяваха да създадат голови опасности и откриха резултата чак в добавеното време на първото полувреме, когато Давид Алаба изправи зрителите на крака с далечна тупалка от фаул.

Преди да изтече един час игра Байерн си реши задачата с второ попадение. Този път блесна геният на Марио Гьотце, който навърза трима съперници и простреля вратаря.

Жребият за четвъртфиналите в надпреварата ще се тегли в неделя, след 19.00 часа българско време.

Шампионите можеха да открият резултата рано-рано. При прострелното центриране отляво на Рибери вратарят Гикиевич не успя да улови миналата между краката му топка, но той все пак извади късмет и тя не навести мрежата му.

Давид Алаба центрира от фаул към наказателното поле, където Ариен Робен отигра заученото положение от движение, но холандецът не успя да уцели вратата. При първата атака на гостите те имаха претенции за дузпа за нарушение срещу Цук, но реферът даде знак играта да продължи.

Рафиня пробва късмета си с далечен изстрел, но бекът прати топката в трибуните. После Франк Рибери финтира защитник в наказателното поле и намери пролука за стрелба, но Гикиевич не беше затруднен.

В 38-та минута Ариен Робен видя Роберт Левандовски и му подаде, а полякът реши да завършва сам, стреляйки над напречната греда. Интересното е, че вляво от него напълно непокрит беше останал Рибери, а французинът не пропусна да изрази възмущението си, вдигайки ръце към поляка.

Айнтрахт също показа зъби и при изпълнение на пряк свободен удар Кесел се извиси над всички в наказателното поле, но не успя да отправи точен удар с глава.

В края на първото полувреме реферът даде доста спорно нарушение срещу Ариен Робен, макар да се видя как топката е изчистена в рамките на позволеното. Давид Алаба пое инициативата и вкара страхотен гол с помощта на напречната греда от 22 метра.

В 57-та минута Робен подаде към Марио Гьотце, който навърза трима бранители, навлезе в наказателното поле и завърши соловата си акция с великолепно попадение.

Малко след това самият Робен можеше да отбележи, но Гикиевич се намеси добре и предотврати ново попадение. Двайсетина минути преди края на мача отново холандецът беше близо до гола, но параболичният му шут мина покрай лявата сглобка.

В оставащите минути на срещата неточни удари отправиха Бернат и влезлият като резерва Томас Мюлер на три пъти. Третият пропуска на Мюлер стана на около шест метра от вратата на гостуващия отбор.

Байерн Мюнхен - Айнтрахт Брауншвайг  2:0

1:0  Давид Алаба - 45' + 1

2:0  Марио Гьотце - 57'

Байерн: Нойер, Данте, Боатенг, Рафиня, Алаба, Алонсо, Швайнщайгер (Роде - 77'), Рибери (Бернат - 62'), Робен (Мюлер - 81'), Гьотце, Левандовски

Брауншвайг:  Гикиевич, Кесел (Корте - 46'), Корея, Декарли, Райхел, Хеденщад, Зауер, Омладич (Дюкер - 68'), Боланд (Келифи - 77'), Цук, Риу