Обезкървеният Байерн Мюнхен съсипа Айнтрахт Франкфурт с 3:0 в мач от 28-ия кръг на германската Бундеслига, игран на стадион "Алианц Арена".

Шампионите откриха резултата чрез Роберт Левандовски, макар да останаха съмнения за много тънка засада на поляка преди неговото ефектно изпълнение от въздуха.

Малко преди почивката Томас Мюлер вкара топката във вратата на гостите, но съдийската бригада отмени редовното попадение, маркирайки несъществуващо нарушение в атака.

В средата на второто полувреме Левандовски вкара втория си гол в мача, като малко преди това Марио Гьотце нацели гредата. Четвърт час преди края и полякът уцели страничния стълб. В 82-та минута Томас Мюлер също се разписа, при това от много малък ъгъл.

След победата Байерн събра 70 точки и се откъсна на 13 пункта от Волфсбург, който играе по-късно. Айнтрахт е осми с 35 точки.

Заради множеството контузии наставникът на домакините Пеп Гуардиола беше принуден да вземе само четирима здрави футболисти на резервната скамейка, давайки възможност на втория вратар Пепе Рейна да играе като титуляр.

Байерн откри резултата малко преди да изтече четвърт час игра, отправяйки първи точен удар. Тиаго Алкантара подаде към Филип Лам, който чукна към Томас Мюлер. Последният отигра с глава към Левандовски, който финтира защитник майсторски и със зрелищен изстрел от въздуха препарира Трап. Повторенията обаче показаха положение на много тънка засада.

Малко след това полякът получи нова много добра възможност, но този път не успя да преодолее вратаря на противника с плътен диагонален удар отдясно. Последва отклонен удар от дистанция на Мюлер, а после Трап спаси техничен шут на Левандовски с левия крак.

Баварците продължаваха да доминират и успяха да създадат нова опасност след добра комбинация между Мюлер и Гьотце. Последният се освободи и стреля точно, но стражът на гостуващия тим не беше чак толкова затруднен. На отсрещната врата Рейна трябваше да се намесва срещу Кител.

В 41-та минута Байерн вкара напълно редовен гол, който беше отменен поради неясни причини. Гьотце обърка двама футболисти на гостите и Хасебе игра с ръка, след което Мюлер се разписа с левия крак. Съдийската бригада обаче маркира нарушение в атака, макар такова да не беше извършено.

След почивката Байерн свали оборотите, докато Айнтрахт заигра по-офанзивно и на няколко пъти постави под напрежение отбраната на шампионите.

Беше изминал един час игра, когато Марио Гьотце се разходи между защитата на "орлите" и с плътен удар нацели левия страничен стълб. Малко след това Нелсон Валдес стреля неточно с глава, засичайки центриране отдясно.

В 66-тата минута Байерн удвои аванса си. Мюлер чукна вляво за връхлитащия Лам, който върна назад към гьотце, но пред голлинията Хасебе блокира удара на Марио. На празна врата заелият най-добра позиция Левандовски скочи за топката и я прати в мрежата с глава.

Четвърт час преди края на редовното време влезлият като смяна Себастиан Роде върна много зрелищно с пета към Роберт Левандовски, който шутира технично с десния крак, но нацели гредата.

В 82-та минута интригата се изпари, защото Байерн заби трети гол. Гьотце изведе Вайзер в наказателното поле и последният копна технично. Мюлер догони топката почти до аутлинията и от много малък ъгъл я прати в мрежата.

При една от следващите атаки на домакините Марио Гьотце чукна с пета към Левандовски, който се нагласи за стрелба, но не успя да уцели вратата.

Байерн Мюнхен - Айнтрахт Франкфурт 3:0

1:0  Роберт Левандовски - 15'

2:0  Роберт Левандовски - 66'

3:0  Томас Мюлер - 82'

Байерн: Рейна, Данте, Алонсо, Бернат, Рафиня (Бадщубер - 84'), Вайзер, Лам (Гаудино - 78'), Тиаго Алкантара (Роде - 70'), Гьотце, Мюлер, Левандовски

Айнтрахт: Трап, Чандлър, Мадлунг, Андерсон (Игньовски - 73'), Ошипка, Кител, Хасебе, Щендера, Айгнер (Инуи - 71'), Сеферович, Валдес (Пиазон - 71')