Байерн Мюнхен победи Хофенхайм с 2:0 като гост в среща от 29-ия кръг на германската Бундеслига, състояла се на стадион "Уирсол Рейн-Некар Арена".

Шампионите откриха резултата в края на първото полувреме, когато един от най-добрите на терена Себастиан Роде се разписа с технично изпълнение.

Още в началото на второто полувреме Роберт Левандовски уцели напречната греда. Последваха атаки и към двете врати, а в добавеното време Бек си вкара автогол.

Така издънилият се през седмицата на португалска земя Байерн събра 73 точки на върха и води с 13 пункта на втория Волфсбург, който играе утре. Хофенхайм е седми с 37 точки.

Баварците заложиха на атаки по двете крила и центрирания към наказателното поле, които не даваха желания резултат. Преди да изтече четвърт час игра Модест стреля опасно покрай левия страничен стълб с глава при първата опасна атака на домакините.

Байерн отговори с хубава акция отдясно, при която Митчел Вайзер центрира към границата на малкия пеналт. Там Роберт Левандовски се извиси и засече с глава, но не успя да намери очертанията на вратата.

Не беше изминал половин час игра, когато Хофенхайм пропусна златна възможност. Данте не се ориентира добре и позволи на топката да мине зад него. Модест спринтира, остана очи в очи с Мануел Нойер, но вратарят спаси неговия изстрел с крак.

В 38-та минута Байерн откри резултата. Бауман отрази диагонален шут на Томас Мюлер, но след това Левандовски догони топката и я подаде към Себастиан Роде. Той финтира бранител и с прекрасен фалцов удар реализира в десния ъгъл.

Малко преди паузата Кевин Фоланд стреля опасно с глава покрай странсичната греда, а повторенията показаха, че съдийската бригада проспа очевидната засада.

Веднага след почивката Себастиан Роде се отличи с два чудесни паса към Роберт Левандовски. В първата ситуация полякът нацели напречната греда, а после остана сам срещу вратаря, но се забави и бранител изби.

След това Томас Мюлер шутира отблизо, но Бауман отрази. Хофенхайм отвърна с борбена игра и след отнемане на топката Кевин Фоланд стреля мощно, но покрай лявата греда. Домакините се активизираха и сътвориха няколко прилични атаки, но те не доведоха до нещо опасно пред вратата на Нойер.

В 84-тата минута Руди стреля опасно от пряк свободен удар и успя да изненада Нойер, но за щастие на стража топката профуча покрай страничната греда.

Пет минути по-късно Левандовски се засуети, после негов изстрел беше блокиран, а при третия му опит кълбото мина покрай левия страничен стълб.

Томас Мюлер нахлу отдясно в 93-тата минута и центрира по земя, а Андреас Бек не се ориентира добре и си вкара автогол при опит за изчистване.

Хофенхайм - Байерн Мюнхен 0:2

0:1 Себастиан Роде - 38'

0:2 Андреас Бек - 93', автогол

Хофенхайм: Бауман, Щробъл, Бичакчич, Толян (Шиплок - 85'), Бек, Полански (Цубер - 69'), Руди, Швеглер, Фоланд, Модест (Шалай - 69'), Фирмино

Байерн: Нойер, Бадщубер, Данте, Рафиня, Вайзер, Роде, Гаудино (Тиаго Алкантара - 57'), Бернат (Боатенг - 46'), Мюлер, Гьотце, Левандовски (Писаро - 89')