Германският шампион Байерн Мюнхен загуби с 1:3 от четвъртодивизионния Ян Регенсбург в приятелска среща, която се игра на модерния стадион "Континентал Арена" пред 15 230 души.

Треньорът на баварците Пеп Гуардиола заложи предимно на млади таланти, които имаха възможността да покажат качествата редом до опитни футболисти като Филип Лам, Чаби Алонсо и Себастиан Роде.

Резултатът беше открит в 31-та минута от сина на легендата на Байерн Мемет Шол - Лукас. Техничарят беше изведен от Роде, който открадна топката и показа отличен поглед върху играта.

Само четири минути по-късно обаче младият Марсел Ляйб спъна Пуш в наказателното поле и потърпевшият изравни от бялата точка. До края на първата част домакините вкараха още два гола - чрез Джордж и Цирайс.

Веднага след почивката Роде участваше в три опасни атаки. Първо стражът на противника улови негов снаряд, а после халфът стреля покрай вратата с десния крак и с глава.

Домакините успяваха да държат именития Байерн на дистанция и набезите на гостите намаляха след излизането на опитните Лам и Алонсо от игра. Хеглер стреля опасно в средата на втората част, но точно над напречната греда.

Към края на мача Байерн можеше да получи още един гол, но се размина. Синан Курт пък стреля отдалеч, но без успех.

Съставът на Байерн: Улрайх, Бургер, Алонсо (Дела Шиава - 63'), Паул (Гюнцел - 73'), Ляйб, Роде (Тарнат - 73'), Лам (Мичели - 58'), Баста, Хеглер, Шол, Курт