Байерн Мюнхен победи Дармщадт като гост с 3:0 в двубой от петия  кръг на германската Бундеслига, игран на стадион "Мерк-щадион ам Бьоленфалтор".

Артуро Видал откри резултата в средата на първото полувреме, а в средата на втората част шампионите нанесоха двоен удар в рамките на една минута.

Първо взетият под наем от Ювентус Кингсли Коман удвои след пас на Себастиан Роде, а след това германецът се разписа след успешна добавка, нацелвайки първоначално гредата.

След първата си загуба през новия сезон Дармщадт е 12-и в таблицата с шест точки, а Байерн излезе на върха с пълен актив от 15 пункта.

Баварците започнаха очаквано по-дейно и в самото начало Марио Гьотце се озова в наказателното поле, но не овладя топката. После Артуро Видал шутира неточно след много хубаво подаване на Кингсли Коман.

Грубо нарушение срещу Себастиан Роде пред наказателното поле на домакините позволи на Дъглас Коста да стреля технично с левачката от фаул, но топката облиза мрежата от нейната външна страна.

В 20-ата минута Артуро Видал получи подаване от Коста и откри резултата с бомбен изстрел точно пред дъгата на наказателното поле. Топката се отби в десния страничен стълб и влезе във вратата на противника.

Дармщадт погледна в предни позиции и дори отправи опасен удар в средата на първото полувреме, когато Щро-Енгел пробва рефлекса на Мануел Нойер, но най-добрият вратар в света спаси.

Тъкмо беше изминал половин час игра, когато "лилите" спретнаха светкавична контраатака след грешка на Кимих. Хелер засече на далечната греда острото центриране отляво и прати топката в мрежата, но от нейната външна страна.

Рауш отправи нов удар за домакините, но Нойер улови спокойно. В наказателното поле на Дармщадт пък Холанд спъна Себастиан Роде преди да играе с топката, но реферът подмина ситуацията.

В началото на второто полувреме удар на Дъглас Коста беше отразен от вратаря, а после техничен шут на Марио Гьотце намери мрежата от външната й страна.

Беше изминал малко повече от един час игра, когато Кингсли Коман реализира първия си гол за Байерн. Французинът получи подаване назад от Себастиан Роде и мушна кълбото в долния ляв ъгъл.

Още при следващата си атака баварците сложи точка на спора. Дъглас Коста изведе Роде, който излезе сам срещу вратаря. Първоначално халфът нацели гредата, но след това направи успешна добавка.

В оставащото време до края Байерн контролираше играта. Чаби Алонсо стреля над вратата от фаул, а удар с глава на Кимих мина покрай гредата.

Дармщадт - Байерн Мюнхен 0:3

0:1  Артуро Видал - 20'
0:2  Кингсли Коман - 62'
0:3  Себастиан Роде - 63'

Дармщадт: Матениа, Зюлю, Калдирола, Гарикс, Холанд, Хелер, Гондорф, Нимайер (Розентал - 69'), Рауш (Вранчич - 77'), Кемпе, Щро-Енгел (Вагнер - 59')

Байерн Мюнхен: Нойер, Боатенг (Алонсо - 72'), Алаба, Рафиня, Бернат, Роде, Видал (Мартинес - 66'), Кимих, Коман, Коста (Мюлер - 68'), Гьотце