Байерн Мюнхен разби Майнц с 3:0 като гост в среща от седмия кръг на Бундеслигата, играна на стадион "Кофейс Арена".

Шампионите изиграха посредствено за стандартите си първо полувреме, в средата на което Томас Мюлер си позволи да профука дузпа.

Веднага след подновяването на играта Роберт Левандовски откри резултата, засичайки с глава центрирането на Кингсли Коман. Това бе девети гол за поляка този сезон и неговият стотен в германския елит.

Десетина минути след това вкаралият историческите пет гола за девет минути в предишния кръг Левандовски удвои аванса на своите, а малко по-късно Коман сложи точка на спора.

Байерн Мюнхен остава с пълен актив от 21 точки на върха, докато Майнц е десети в класирането с девет пункта на своята сметка.

Още в самото начало Томас Мюлер стреля над вратата, а след това последваха доста безинтересни минути, в които не се случваше нищо интересно.

Чак в средата на първото полувреме се стигна до любопитен момент. Кингсли Коман нахлу в наказателното поле и беше спънат от Де Блазис, което накара главния съдия да покаже бялата точка. Томас Мюлер застана зад топката, но би над вратата. Малко след това Алаба отправи точен удар, но вратарят на домакините улови.

Преди да измине половин час игра Майнц пропусна страхотна възможност. Японецът Муто беше оставен да слаломира в наказателното поле и стреля опасно, но покрай левия страничен стълб.

Десетина минути преди почивката Дъглас Коста отправи страховит изстрел от дистанция, но Кариус се намеси великолепно с една ръка. Мюлер шутира отдалеч, но без успех. В края на първата част Коман пробва късмета си, но изпрати топката в трибуните.

Малко след почивката Роберт Левандовски откри резултата при първата си добра възможност в мача. Кингсли Коман центрира отдясно, полякът се нагласи добре и отправи прецизен удар с глава, намирайки горния ляв ъгъл. Така той реализира деветия си гол през кампанията.

Бе изминал един час игра, когато Дъглас Коста потърси Коман с прострелно диагонално центриране отляво, но ударът от движение на французина се озова в ръцете на Кариус.

Малко след това Байерн удвои аванса си. Чаби Алонсо подаде към Артуро Видал, който изведе Роберт Левандовски и полякът не сбърка, финтирайки вратаря преди това. При паса на чилиеца останаха съмнения за тънка засада, но повторенията показаха, че попадението е редовно.

Само пет минути след това Дъглас Коста проби отляво и след като надбяга съперник с лекота, пусна топката към далечната греда, където Кингсли Коман се разписа на празна врата.

Майнц също погледна в предни позиции и Муто отправи удар с глава. Получи се рикошет, а при изпълнението на корнера Нойер изби опасен удар с глава на Де Блазис.

В 77-ата минута Кристиан Клеменс можеше да върне поне част от интригата, но нацели гредата с мощен изстрел, като преди това финтира Рафиня.

Байерн намали темпото, но пък можеше да стигне до още едно попадение в 86-ата минута. Чаби Алонсо се озова на стрелкова позиция, но не се полакоми и подаде към Левандовски, чийто шут беше блокиран на пет метра от голлинията.

Майнц - Байерн Мюнхен 0:3

0:1 Роберт Левандовски - 51'
0:2 Роберт Левандовски - 63'
0:3 Кингсли Коман - 68'

Пропусната дузпа: Томас Мюлер (Байерн) - 21'

Майнц: Кариус, Бунгерт, Брозински, Бел, Бенгтсон, Баумгартлингер, Латца (Мориц - 73'), Клеменс (Балогун - 81'), Мали (Хайро - 67'), Де Блазис, Муто

Байерн Мюнхен: Нойер,  Хави Мартинес (Боатенг - 67'), Алаба, Рафиня, Лам, Алонсо, Тиаго Алкантара, Коман, Дъглас Коста (Гьотце - 70'), Мюлер (Видал - 58'), Левандовски