Байерн Мюнхен победи Вердер Бремен с 1:0 като гост в среща от деветия кръг на Бундеслигата, играна на стадион "Везерщадион".

Шампионите откриха резултата в средата на първото полувреме, когато Томас Мюлер се възползва от прекрасното фино подаване на Тиаго Алкантара и вкара деветия си гол този сезон в шампионата.

След почивката Мюлер и Уджа пропуснаха изгодни положения, а реферът не отсъди очевидна дузпа за нарушение срещу голмайстора на първенството Роберт Левандовски.

Така Байерн постави рекорд, превръщайки се в първия отбор, който стартира с 9 победи в Бундеслигата. Това бе 999-и успех за тима в първенството, в мач №99 срещу Вердер, който вече е допуснал 999 гола у дома в шампионата, което е антирекорд.

Баварците са на върха с пълен актив от 27 точки, докато "бременските музиканти" са 14-и със седем пункта.

Чаби Алонсо стреля от пряк свободен удар още в самото начало, но прати топката в трибуните. При първата атака на домакините Лоренцен отправи плътен шут, но Нойер не бе затруднен.

Гостите имаха претенции за дузпа, когато Левандовски беше леко задържан от Галвес в наказателното поле, но реферът даде знак играта да продължи. Артуро Видал би от дистанция, но доста високо.

В средата на първото полувреме центрира меко към Роберт Левандовски, който стреля с глава на далечната греда, но топката мина на сантиметри покрай гредата.

Още при следващата си атака обаче Байерн откри резултата. Тиаго Алкантара отново демонстрира невероятната си техника, пускайки скрит пас точно между двама бранители. Томас Мюлер си спря перфектно, финтира вратаря и вкара без проблеми.

До края на първата част не се стигна до чисти голови положения, а Вердер имаше леко превъзходство точно преди паузата.

При подновяването на играта Байерн беше близо до ново попадение. Хуан Бернат центрира отляво и на близката греда Мюлер засече, но не намери вратата. След това и Левандовски пробва късмета си, но без успех.

В 68-та минута защитата на Байерн допусна много груба грешка при центриране отляво. Антъни Уджа получи невероятен подарък, но стреля право в ръцете на Мануел Нойер.

Байерн отговори с добра атака, при която се стигна до дискусионен момент. Вратарят на домакините Видвалд влезе с бутоните в краката на Левандовски, но реферът си глътна свирката.

В заключителните минути Вердер опита хаотичен натиск, който не даде желания резултат.

Вердер Бремен - Байерн Мюнхен 0:1

0:1 Томас Мюлер - 23'

Вердер: Видвалд, Лукимия, Галвес, Гебре Селасие, Гарсия, Баргфреде, Фриц (Писаро - 78'), Юнузович, Бартелс, Лоренцен (Йозтунали - 59'), Уджа

Байерн: Нойер, Боатенг, Алаба, Рафиня (Кимих - 78'), Бернат, Алонсо, Лам, Видал (Пантович - 92'), Тиаго Алкантара, Мюлер, Левандовски