Байерн Мюнхен разфасова Арсенал само с 5:1 в мач от група "F" на Шампионската лига, игран на стадион "Алианц Арена".

Германският шампион имаше тотално превъзходство през първото полувреме, в което вратарят Петер Чех спаси своите от позор, спасявайки няколко чисти голови положения.

Роберт Левандовски откри резултата с глава, но Арсенал вкара топката в мрежата на домакините две минути по-късно. За съжаление на британците попадението беше отменено заради игра с ръка на Месут Йозил.

От този момент до почивката доминацията на Байерн беше стряскаща. Томас Мюлер удвои чрез рикошет, а Давид Алаба се разписа с топовен изстрел извън наказателното поле.

Канонадата пред вратата на Чех продължи, а този път Ариен Робен записа името сред голмайсторите само 38 секунди след появяването си на терена. Двайсетина минути преди края на редовното време Арсенал вкара почетен гол, дело на Оливие Жиру с нещо средно между странична и задна ножица.

Минута преди края на редовното време Байерн реши да вкара още един гол и го стори с огромна лекота чрез Томас Мюлер. Така баварците събраха девет точки и практически се класираха за осминафиналите. Арсенал е трети с три пункта.

Срещата започна сравнително спокойно, като трябваше да изминат цели шест минути, за да видим първия точен изстрел към една от двете врати. Отправи го Давид Алаба, но Петер Чех бе застанал на правилното място и не бе затруднен. После и Коста би неточно.

В десетата минута Байерн откри резултата от нищото. Тиаго Алкантара центрира в наказателното поле, където Габриел провали своите при опита за изкуствена засада. Роберт Левандовски остана сам срещу Петер Чех и го матира с точен удар с глава в долния десен ъгъл.

Арсенал не се стресна и две минути след това вкара топката във вратата на Байерн. Начо Монреал получи отляво и центрира остро в наказателното поле и Месут Йозил не остави шансове на Нойер. Съдийската бригада обаче отмени попадението, тъй като Йозил нанесе удара с лакът.

Байерн се активизира и на два пъти Кингсли Коман тормозеше защитата на гостуващия отбор. Роберт Левандовски отправи фалцов изстрел, но Чех успя да избие. Секунди по-късно полякът засече центриране отдясно с глава, но вратарят на Арсенал се хвърли и улови.

Преди да измине половин час игра баварците удвоиха преднината си. Коман не успя да отправи добър удар и топката стигна до Томас Мюлер. След неговия изстрел отблизо кълбото се отклони в коляното на Пер Мертезакер и изненада Чех.

Германският първенец продължаваше да доминира. Коста стреля неточно, а малко след това Петер Чех се намеси три поредни пъти по феноменален начин, спасявайки шут на Коста и два шута на Томас Мюлер. За отбелязване е, че при втория си отпит Мюлер насочи топката в горния десен ъгъл, но Петер действаше на висота.

Минута преди края на първото полувреме тоталното преимущество на Байерн започна да придобива застрашителни размери в резултата. Давид Алаба открадна топката от Санти Касорла, карайки го да лази на терена. Австриецът напредна и отправи страховит снаряд от дъгата на наказателното поле, като този път дори и гениалния Чех не спаси гостите.

Десетина минути след паузата Ариен Робен се разписа само 38 секунди след влизането си като смяна. Коста подаде към Давид Алаба, който върна към Робен в наказателното поле и холандецът прати топката в горния ляв ъгъл пред погледа на Габриел и Чех.

Гостите все пак показаха характер, защото веднага след това бяха близо до почетно попадение, но Нойер се справи с шута на Санти Касорла. После Монреал се озова на добра позиция, но се засуети.

Отпускането на Байерн даде възможност на Арсенал да се разпише и гостите го сториха в 69-ата минута. Санчес центрира в наказателното поле, където Оливие Жиру си спря на гърди и простреля Нойер със задна ножица отблизо.

Робен пробва късмета си с удар с десния крак, но Чех отрази отблизо. Десетина минути преди края Пер Мертезакер игра с ръка в наказателното поле, но реферът Роки реши да спести унижението на гостите и не отсъди очевидната дузпа.

В 83-ата минута Ариен Робен излезе сам срещу Чех, но реши да го финтира. Това даде възможност на Дебюши да настигне холандеца и да го подкоси, изчиствайки топката в корнер. робен имаше претенции за дузпа, но реферът отново не посочи бялата точка. Повторенията показаха, че футболистът на Арсенал играе с топката.

След това и Томас Мюлер беше изведен на прекрасна позиция, но след паса на Тиаго Алкантара германецът реши да финтира двама бранители, пропускайки момента за стрелба.

Минута преди края на редовното време обаче нямаше прошка и Томас Мюлер вкара втория си гол в мача. Дъглас Коста подаде на световния шампион, който навлезе в наказателното поле и матира Чех с прецизен удар в долния десен ъгъл.

Байерн Мюнхен - Арсенал 5:1

1:0 Роберт Левандовски - 10'
2:0 Томас Мюлер - 29'
3:0 Давид Алаба - 44'
4:0 Ариен Робен - 55'
4:1 Оливие Жиру - 69'
5:1 Томас Мюлер - 89'

Байерн Мюнхен: Нойер, Боатенг (Бенатия - 68'), Мартинес, Алаба, Лам, Алонсо, Тиаго Алкантара, Коман (Робен - 55'), Коста, Мюлер, Левандовски (Видал - 71')

Арсенал: Чех, Мертезакер, Дебюши, Монреал, Габриел, Коклен, Касорла (Чеймбърс - 87'), Йозил, Кембъл (Гибс - 59'), Алексис Санчес, Жиру (Иуоби - 85')