Байерн Мюнхен победи Инголщадт с 2:0 в мач от 16-ия кръг на Бундеслигата, игран на стадион "Алианц Арена".

Гостите изненадващо бяха по-добрият отбор през първото полувреме, в края на което Мануел Нойер трябваше да спасява сигурни попадения, а веднъж на помощ му се притече и капитанът Филип Лам.

Момчетата на Пеп Гуардиола отправиха само един точен удар през първите 45 минути, но прехвърлящият удар на Роберт Левандовски беше изчистен пред голлинията.

Шампионите вдигнаха оборотите и в средата на втората част откриха резултата чрез Левандовски, а десет минути след това Лам удвои.

Байерн Мюнхен събра 43 точки на върха, докато Инголщадт заема 11-а позиция с актив от 20 пункта.

Още в първите секунди гостите можеха да хвърлят бомба, но пропуснаха чудесна възможност. Мануел Нойер подари топката на Лекс, който пусна към Хинтерзеер, но последният стреля високо от позиция на засада.

Момчетата на Пеп Гуардиола не успяваха да създадат нито една опасна акция в началните минути, а най-интересният момент беше поредната травма, получена от Холгер Бадщубер. Този път той удари главата си в съперников футболист и излезе извън терена, за да получи медицинска помощ.

В средата на първото полувреме Роберт Левандовски беше изведен с дълъг пас, поведе си с глава и прехвърли излезлия напред вратар Рамазан Йозджан, но Брежери изчисти малко пред голлинията.

Към края на първата част Инголщадт сензационно създаде няколко много добри положения. Първо Филип Лам се хвърли смело и блокира опасен удар отблизо на Роджър, а след това Мануел Нойер излезе и спря излезлия сам срещу него Лекс.

И докато защитата на Байерн още се прегрупираше, Нойер трябваше да се намесва блестящо при далечен изстрел на Хинтерзеер.

Байерн започна по-добре второто полувреме и още в самото му начало Йозджан блокира удар отблизо на Лам, а после и хитро изпълнение на Левандовски с петичка.

Преди да измине един час игра Леки изведе Лекс сам срещу Нойер, но най-добрият вратар в света спаси сигурно попадение. Мюнхенци веднага отговориха с две бързи атаки, но стражът на гостите спаси два шута на Мюлер.

В средата на второто полувреме Байерн Мюнхен най-после откри резултата. Джером Боатенг пусна извеждащ пас, Рамазан Йозджан увисна и Левандовски вкара от малък ъгъл.

Десетина минути след това шампионите удвоиха чрез капитана си Филип Лам. Томас Мюлер обаче отново показа, че е отборен играч, защото излезе лице в лице с вратаря, но го финтира и пусна вдясно за Лам. Халф-бекът нямаше проблеми и реализира с левия крак.

До края мачът се доиграваше и главният съдия даде последен сигнал точно след изтичането на 90-ата минута.

Байерн Мюнхен - Инголщадт 2:0
1:0 Роберт Левандовски - 65'
2:0 Филип Лам - 75'

Байерн: Нойер, Бадщубер, Боатенг (Алонсо - 70'), Мартинес, Рафиня, Лам, Кимих, Видал (Тиаго - 51'), Коман, Мюлер (Роде - 79'), Левандовски

Инголщадт: Йозджан, Матип, Бауер, Левелс, Брежери, Грос, Роджър, Коен (Ваненвеч - 53'), Лекс (Кристиансен - 68'), Леки, Хинтерзеер (Мюлтауп - 78')