Байерн Мюнхен е полуфиналист за Купата на Германия, след като победи Бохум като гост с 3:0 на стадион "Ревирпауърщадион".

Баварците изиграха изключително слабо първо полувреме, но все пак откриха резултата чрез Роберт Левандовски в 39-ата минута при първата си опасна атака.

Малко преди почивката влезлият като резерва Симунек спъна Ариен Робен в наказателното поле и получи директен червен картон. Томас Мюлер изпълни отсъдената дузпа, но вратарят Риман спаси, а след това получи помощ от напречната греда.

След час игра гостуващият отбор сложи точка на спора с второ попадение, реализирано от Тиаго Алкантара. С асистенция се отличи Томас Мюлер. В последната минута Роберт Левандовски вкара втория си гол в мача, оформяйки крайния резултат.

Така Байерн попълни карето от полуфиналисти и очаква жребия тази вечер. Останалите три отбора, които са на крачка от финала са Борусия Дортмунд, Вердер Бремен и Херта.

Най-успешният германски клуб се опита да наложи ранен натиск, но далеч по-скромният му опонент показа характер, изнесе играта извън наказателното си поле и дори стигна до първата голова възможност. Тероде получи в пеналта, излъга защитник и стреля с левачката, но покрай страничната греда!

Малко преди това най-добрият вратар в света Мануел Нойер дори трябваше да излиза далеч извън наказателното си поле, за да помогне на защитниците пред него при акция на противника. Отново се стигна до шут на Тероде, но този път Бадщубер подложи крака си.

Байерн Мюнхен не успяваше да създаде нито една смислена атака, срещайки сериозна съпротива от енергичния отбор на Бохум, който правеше отлично впечатление с продукцията си.

Едва в средата на първото полувреме Филип Лам центрира опасно в наказателното поле за Томас Мюлер, но той не успя да нанесе точен удар с глава. При една от редките акции на гостите Ариен Робен шутира от дистанция право в ръцете на вратаря.

В 39-ата минута Байерн откри резултата. Роберт Левандовски игра на двойно подаване с Томас Мюлер, стреля по земя и реализира с помощта на левия страничен стълб.

Още при следващата си атака Байерн получи право да изпълни дузпа. Реферът маркира спорно нарушение на влезлия малко преди това от пейката Симунек срещу Робен и дори показа директен червен картон на потърпевшия. Томас Мюлер застана зад топката и стреля в десния ъгъл, но Риман спаси! Топката се извиси застрашително във въздуха и кацна върху напречната греда, след което домакините изтласкаха противника от полето си.

В началото на второто полувреме Дъглас Коста центрира отляво към далечната греда, но Ариен Робен не успя да засече добре с десния крак.

Тъкмо беше изминал един час игра, когато мюнхенци удвоиха преднината си. Томас Мюлер напредна и центрира назад към връхлитащия Тиаго Алкантара, който вкара с удар от движение в наказателното поле.

Последваха две много опасни атаки на германския шампион, но първо Томас Мюлер стреля право в тялото на вратаря от прекрасна позиция, а след това Дъглас Коста би над вратата отблизо.

Към края на редовното време Бохум атакува опасно, но обещаващият талант на Байерн Джошуа Кимих се оказа последна преграда и предотврати по-голяма опасност, отигравайки спокойно в наказателното поле.

В 90-ата минута Артуро Видал открадна топката, тя достигна до Ариен Робен и холандецът веднага изведе Роберт Левандовски на стрелкова позиция. Полякът нямаше какво друго да стори, освен да разстреля Риман.

Бохум  - Байерн Мюнхен 0:3

0:1 Роберт Левандовски - 39'
0:2 Тиаго Алкантара - 61'
0:3 Роберт левандовски - 90'

Директен червен картон: Симунек (Бохум) - 43'

Спасена дузпа: Риман спасява срещу Мюлер - 44'

Бохум: Риман, Фабиан, Челоци, Бистианс, Пертел (Симунек - 29'), Лосия, Хоогланд, Булут, Айсфелд (Какуталуа - 46'), Хаберер, Тероде (Млапа - 64')

Байерн: Нойер, Бадщубер (Видал - 80'), Кимих, Алаба, Лам (Бернат - 75'), Алонсо (Рафиня - 64'), Тиаго, Коста, Робен, Мюлер, Левандовски