С два гола на Роберт Левандовски Байерн Мюнхен категорично надигра и победи Аугсбург с 3:1 в мач от 21-ия кръг на германската Бундеслига, игран на стадион "WWK Арена".

Гостите имаха тотално превъзходство през по-голяма част от времето, макар да не разполагаха с централен защитник. Заради пълния лазарет треньорът Гуардиола заложи на бека Алаба и на младия опорен халф Кимих в "сърцето на отбраната".

Това обаче нямаше никакво значение, защото Левандовски продължава да носи отбора на гърба си през 2016 година. Той откри резултата в 15-ата минута, а в средата на втората част удвои. Така полякът изпревари Пиер-Емерик Обамеянг в листата на голмайсторите и вече има 21 попадения.

Към края на мача се разписа и Томас Мюлер, получил асистенция от най-добрия подавач (заедно с Мхитарян и Рафаел) в елита Дъглас Коста. Раул Бобадия оформи крайния резултат в 86-ата минута.

Байерн Мюнхен събра 56 точки на върха и запази аванса си от осем пред втория Борусия Дортмунд. Аугсбург е 14-и с 21 пункта на сметката си.

Шампионите не успяха да влязат лесно в срещата, срещайки сериозен отпор от добре организирания си противник, който спокойно приемаше играта в собствената си половина. Преди да изминат десетина минути игра Тиаго Алкантара отправи първия удар, но той се оказа неточен.

Четвърт час след началния съдийски Байерн откри резултата. Томас Мюлер центрира отдясно към Роберт Левандовски, който се оказа с гръб към вратата. Въпреки това полякът си спря добре, финтира двама бранители чрез рязко завъртане на тялото и с безпощаден плътен изстрел по земя прати кълбото в долния ляв ъгъл.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/KD6Ta_dIkzc" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

В средата на първото полувреме гостите бяха много близо до второ попадение. Капитанът Филип Лам навлезе в опасна близост до наказателното поле и можеше да шутира, но вместо това предпочете да пусне вляво за Левандовски. Този път снайперистът стреля технично с вътрешен фалц, но покрай десния страничен стълб.

При една от редките акция на домакините Хонг би неточно. Веднага след това мюнхенци продължиха да контролират развоя, но два неточни шута отправи Видал, а Ариен Робен намери вратаря. В рамките на няколко секунди изстрели на Левандовски и Мюлер бяха блокирани от бранители в наказателното поле, а снаряд от пряк свободен удар на Коста беше отразен от Хитц.

Шампионите продължиха да бъдат по-активни след почивката и създадоха набързо две опасни положения. Първо Ариен Робен отправи неточен шут, а после Дъглас Коста би право в тялото на вратаря.

В 62-ата минута гостите удвоиха преднината си. Тиаго Алкантара пусна превъзходен пас между двама бранители от дълбочина, извеждайки Роберт Левандовски сам срещу вратаря. Полякът изчака за секунда и прати топката в десния ъгъл.

Последваха нови два шута на гостите, този път отправени от Рафиня Рафиня и Робен, но отново Хитц беше застанал на правилното място. Четвърт час преди края пък Мюлер се опита да намери Левандовски, но комбинацията им не се получи.

В 78-ата минута Байерн сложи точка на спора. Хитц изби топка във въздуха, но тя попадна у Дъглас Коста, който не се полакоми и пусна вдясно за свободния Томас Мюлер, който вкара в опразнената врата.

Аугсбург стигна до почетен гол в 86-атата минута, в която Раул Бобадия пое топката с гръб към вратата, завъртя се и реализира с левия крак.

В добавеното време Байерн можеше да постигне още едно попадение, но Робен се забави, реши да финтира и след това ударът му беше спасен. После Коман шутира покрай вратата.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/AAwRyJzZuX8" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Аугсбург - Байерн Мюнхен 1:3

0:1 Роберт Левандовски - 15'
0:2 Роберт Левандовски - 62'
0:3 Томас Мюлер - 78'
1:3 Раул Бобадия - 86'

Аугсбург: Хитц, Клаван, Верхаег, Хонг (Янкер - 71'), Макс, Кор, Гаувелеу, Троховски (Моравек - 55'), Коо (Есвайн - 55'), Каюби, Бобадия

Байерн: Нойер, Кимих, Алаба, Бернат, Лам (Роде - 83'), Видал (Рафиня - 57'), Тиаго, Коста (Коман - 82'), Робен, Мюлер, Левандовски