Байерн Мюнхен пропусна да подпечата спечелването на рекордна четвърта поредна титла в Бундеслигата, завършвайки 1:1 с Борусия Мьонхенгладбах в мач от 32-ия кръг този сезон.

Момчетата на Пеп Гуардиола откриха резултата още в самото начало чрез Томас Мюлер, който се разписа с глава от десетина метра, оформяйки 20 гола в първенството през кампанията.

Двайсетина минути преди края на редовното време Гладбах заслужено изравни резултата чрез Андре Хаан, който пропусна да отбележи малко по-рано. Така Борусия няма загуба в последните си 4 мача с Байерн, в които е записал две ремита и две победи.

Байерн събра 82 точки и води с пет на втория в таблицата Борусия Дортмунд. Борусия Мьонхенгладбах е четвърти с 49 пункта. Идната седмица баварците ще имат нов мачбол, при гостуването си на Инголщадт.

Баварците откриха резултата още в шестата минута при изпълнение на корнер. Томас Мюлер свали с глава към малкото наказателно поле, където получилият шанс за изява Сердар Ташчъ като че ли направи успешна добавка с върха на обувката си, но попадението беше записано на световния шампион.

<iframe frameborder="0" width="480" height="270" src="//www.dailymotion.com/embed/video/x47ym0r" allowfullscreen></iframe><br /><a href="http://www.dailymotion.com/video/x47ym0r_thomas-muller-goal-bayern-munchen-1-0-monchengladbach-30-04-2016_sport" target="_blank">Thomas Muller Goal - Bayern M&uuml;nchen 1-0...</a> <i>by <a href="http://www.dailymotion.com/HereWeBet" target="_blank">HereWeBet</a></i>

Тъкмо беше изминал четвърт час игра, когато Борусия сътвори първата си опасна акция в срещата, но най-добрият вратар в света Мануел Нойер реагира прекрасно на удара с глава на Андре Хаан.

Байерн очевидно пестеше сили за предстоящия реванш срещу Атлетико Мадрид в Шампионската лига и позволяваше на своя опонент да владее топката по-често от обичайното. Половин час след първия съдийски сигнал Томас Мюлер се опита да изведе Кингсли Коман сам срещу вратаря, но в последния момент бранител изчисти и предотврати опасността.

Самият Мюлер пробва късмета си малко след това с точен, но сравнително безопасен шут от дистанция, който не затрудни вратаря на гостуващия отбор Ян Зомер. Коман центрира за Мюлер, но Оскар Вендт засече и беше на педя от това да си вкара ефектен автогол.

В началото на второто полувреме баварците бяха все така пасивни и позволиха на Гранит Джака да напредне и да отправи неточен удар с левия крак.

Байерн продължаваше да бъде все така сдържан и пасивен, очаквайки грешка от своя противник. Двайсетина минути преди края на редовното време Хаан се опита да засече центриране отдясно, но пропусна страхотна възможност да изравни резултата.

В 72-ата минута обаче точно Хаан получи нов шанс и този път не сбърка. Влезлият като смяна Ларс Щиндъл подаде за съотборника си и този път Хаан матира Нойер с плътен удар по земя в долния десен ъгъл!

<iframe frameborder="0" width="480" height="270" src="//www.dailymotion.com/embed/video/x47ypd6" allowfullscreen></iframe><br /><a href="http://www.dailymotion.com/video/x47ypd6_andre-hahn-goal-hd-bayern-munchen-1-1-monchengladbach-30-04-2016-hd_sport" target="_blank">Andr&eacute; Hahn Goal HD - Bayern M&uuml;nchen 1-1...</a> <i>by <a href="http://www.dailymotion.com/football-zip" target="_blank">football-zip</a></i>

Мюнхенци отговориха с малко по-активни действия и два неточни удара на появилия се като смяна Тиаго Алкантара, но като цяло нямаха ясна идея как да си върнат аванс в резултата. Томас Мюлер пък стреля право в рцете на Зомер.

Байерн Мюнхен – Борусия Мьонхенгладбах 1:1

1:0 Томас Мюлер – 6’
1:1 Андре Хаан – 72’

Байерн: Нойер, Боатенг (Алаба – 68’), Бенатия, Ташчъ (Коста – 77’), Рафиня, Кимих, Роде, Бернат, Коман, Мюлер, Гьотце (Тиаго Алкантара – 62’)

Гладбах: Зомер, Кристенсен, Нордтвейт, Елведи, Траоре (Херман – 61’), Джака, Дахуд, Вендт, Азар (Щиндъл – 57’), Хаан, Рафаел (Хофман - 91')