Байерн постигна тъжна победа с 3:0 над Ландсхут в приятелска среща, започнала с минута мълчание в памет на жертвите от атентата в Мюнхен.

Двубоят се оказа третата успешна проверка под ръководството на новия треньор Карло Анчелоти, а попаденията вкараха Франк Рибери, Давид Алаба и Даниел Хеглер.

И в този мач Карлето пусна доста млади таланти на баварския колос на терена, тъй като все още голяма част от водещите футболисти на тима са във ваканция заради Евро 2016. Чаби Алонсо и Рафиня пък получиха почивка. Тиаго Алкантара и Холгер Бадщубер подновиха тренировки, но срещата дойде твърде рано за тях.

Байерн стигна до първа добра възможност в средата на първата част, но Джулиан Грийн тресна напречната греда. Десетина минута преди почивката обаче Рибери се възползва от грешка на защитата и откри резултата.

В 39-ата минута изключително дейният Давид Алаба вкара хубав гол с мощна тупалка по диагонала и интригата приключи.

След почивката Анчелоти смени всички водещи играчи, с изключение на вратаря Щарке. В 79-ата минута Хеглер оформи крайния резултат, правейки добавка след шута от фаул на Никлас Тарнат, син на бившия играч на баварците Михаел Тарнат.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/3ObAwykwhMY" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Ландсхут - Байерн Мюнхен 0:3

0:1 Франк Рибери - 34'
0:2 Давид Алаба - 39'
0:3 Даниел Хеглер - 79'

Байерн: Щарке, Щингъл, Феликс Гьотце, Мартинес (Ишърууд - 46'), Бернат (Фридъл - 46'), Тарнат, Лам (Файн - 46'), Алаба (Шабани - 46'), Хеглер, Грийн (Кърнички - 46'), Рибери (Тилман - 46')