Байерн Мюнхен разгроми Интер с 4:1 в мач от приятелския турнир Интернешънъл Чемпиънс Къп, който се игра на стадион "Банк ъф Америка" в Шарлът.

Германският шампион изигра вихрено първо полувреме, в края на което се оттегли на почивка с цели четири гола преднина. С хеттрик се отчете Джулиан Грийн, а Франк Рибери записа гол и асистенция.

След почивката Байерн намали оборотите, а двата отбора извършиха куп смени, които се отразиха на темпото на игра и пред двете врати липсваха интересни положения. В последната минута Мауро Икарди вкара почетен гол за своите.

Момчетата на Карло Анчелоти откриха резултата при първата добра акция в срещата. Франк Рибери чукна за Давид Алаба, който центрира в малкото наказателно поле и там от движение Джулиан Грийн успя да матира Ханданович.

"Нерадзурите" се опитаха да отговорят с атака отляво и шут на Йоветич, но той попадна право в ръцете на третия вратар на баварците Том Щарке.

Не след дълго германският първенец нанесе своя втори удар. Фабиан Бенко нахлу в наказателното поле и от аутлинията върна назад към непокрития Франк Рибери, който намери опразнената врата.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/JdEDWbS8uCE" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Четвърт час след началния съдийски сигнал топката отново се озова в мрежата на Интер, но от нейната външна страна. Близо до попадението беше Рафиня, който стреля мощно от движение, но на около метър от гредата.

Точно преди да измине половин час игра Байерн стигна до класически аванс в резултата. Франк Рибери, разменил си ритници с Мело преди това, пусна за Грийн и той вкара с прецизен удар по земя в долния десен ъгъл по диагонала.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/xaXKcgGavfY" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Това обаче не беше всичко, защото пет минути след това Грийн оформи своя хеттрик. Той остана сам в малкото наказателно поле и засече без проблеми хубавото подаване на Рафиня. За капак малко по-късно статистиката показа 75% владеене на топката за Байерн!

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/tcw4HFtUCQI" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Германците продължиха да контролират нещата и след паузата, задържайки кълбото в половината на своя опонент. И пред двете врати обаче липсваха интересни положения.

В средата на втората част Кондогбия би силно след изпълнение на корнер, но покрай целта. После Стеван Йоветич би от пряк свободен удар, но се пробва да изкара топката извън стадиона.

Беше изминал четвърт час игра, когато влезлият като резерва Мауро Икарди стреля много неточно с глава след центриране на Нагатомо. На отсрещната врата Крнички  и Алонсо биха покрай лявата греда в рамките на пет минути.

В последната минута на редовното време изтеглената напред защита на Байерн изпусна Мауро Икарди, който излезе сам срещу Щарке и успя да вкара почетен гол. Вина за гола носи Давид Алаба.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/T_Yux6g6HVw" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Лапе можеше да върне аванса на германците от четири гола в добавеното време, но се изложи с много неточен шут.

Интер - Байерн Мюнхен 1:4

0:1 Джулиан Грийн - 7'
0:2 Франк Рибери - 13
0:3 Джулиан Грийн - 30'
0:4 Джулиан Грийн - 35'
1:4 Мауро Икарди - 90'

Интер: Ханданович (Карисо - 80'), Миранда, Ранокия, Ансалди (Мианг - 72'), Д'Амброзио, Нагатомо, Мело (Зонта - 72'), Кондогбия, Еркин (Беса - 46'), Паласио, Йоветич (Икарди - 72')

Байерн: Щарке, Мартинес (Алонсо - 46'), Фелдхаан, Рафиня (Дорш - 60'), Алаба, Видал (Бернат - 46'), Тиаго Алкантара (Крнички - 72'), Бенко (Лапе - 72'), (Рибери Тилман - 46'), Пантович (Йозтюрк - 46'), Грийн