Бундеслигата официално започна, но нещата са постарому. Шампионът от последните четири години Байерн Мюнхен даде пълна газ още на старта и прегази Вердер Бремен с 6:0 у дома. Тимът на Карло Анчелоти беше с класи над съперника си, а резултатът можеше и да е двуцифрен, ако не бяха пропуските на нападателите на домакините.

Баварците вкараха само два гола преди почивката, но пък удариха и два пъти гредите. След втората част домакините оправиха мерника си в предни позиции и нещата за бременци загрубяха.

Още в 9-та минута Шаби Алонсо зарадва феновете на “Алианц Арена” и невероятен “падащ лист” от 25 метра. Ветеранът дебнеше извън наказателното поле за избита топка и след като тя падна на волето му, резултатът бе открит. Само след още 4 минути се разписа и Роберт Левандовски. Полякът бе изведен от Франк Рибери и с техничен удар направи 2:0.

До края на първата част Лева изпусна да направи хеттрик. В 31-та минута удар на Томас Мюлер спря в гредата, но полякът не успя да вкара на опразнената врата при добавката. В добавеното време нападателят сам тресна гредата с удар от близо.

Само минута след подновяването на играта Левандовски вече нямаше как да сбърка. Томас Мюлер центрира от дясното крило, а полякът успя да отклони топката в мрежата на гостите - 3:0. В 66-та минута гол вкара и Филип Лам, а асистенцията отново бе на Томас Мюлер.

Байерн обаче така и не намали оборотите. Така се стигна до 73-та минута, когато Мюлер асистира за трети път в мача, а за Франк Рибери остана по-лесното - 5:0.

До края остана само Левандовски да оформи хеттрика си. И това стана от дузпа в 77-та минута. Рибери бе спънат в наказателното поле на гостите, а нападателят нямаше грешка от бялата точка.

Байерн Мюнхен - Вердер Бремен 6:0

1:0 Шаби Алонсо 9'

2:0 Роберт Левандовски 13'

3:0 Роберт Левандовски 46'

4:0 Филип Лам 66’

5:0 Франк Рибери 73’

6:0 Роберт Левандовски 77-д

Байерн Мюнхен: Нойер, Лам (74 - Рафиня), Мартинес, Хумелс, Алаба (78 - Бернат), Тиаго, Алонсо (64 - Кимих), Видал, Мюлер, Рибери, Левандовски

Вердер Бремен: Вейдвалд, Габре Селасие, Сане, Дин, Кардирола, Фриц, Бауер, Ятабаре, Грилиш (74 - Егенщайн), Бартелс (88 - Ти), Йохансон (64 - Стернберг)