Байерн Мюнхен победи Борусия Мьонхенгладбах с 2:0 в дербито на осмия кръг в германската Бундеслига, което се игра на стадион "Алианц Арена". Така беше прекъсната серията от 4 поредни мача на Гладбах без загуба срещу този противник.

Шампионите изиграха много силно първо полувреме, в края на което водеха с два гола. Автори на попаденията станаха Артуро Видал и Дъглас Коста, а баварците не извършиха нито едно нарушение.

През второто полувреме Байерн видимо намали оборотите и двайсетина минути преди края Хаан нацели гредата. До края обаче гостите нямаха ясна идея как могат отново да застрашат пазената от Нойер врата.

Байерн Мюнхен събра 20 точки на върха, докато Борусия Мьонхенгладбах е десети с 11 пункта на сметката си.

Баварците започнаха много по-агресивно и в самото начало Ариен Робен отправи два неточни удара. Холандецът се отличи и с хубаво подаване към Рафиня, който майсторски прехвърли Вестергаард и би от воле, но на метър от дясната греда!

Снаряд на Артуро Видал беше блокиран, а след това Роберт Левандовски остана под топката при мекото центриране на Робен отдясно. После полякът получи в малкия пеналт и стреля от малък ъгъл с левия крак, но в гредата!

Байерн откри резултата напълно заслужено четвърт час след началния съдийски сигнал. Робен чукна за Рафиня, който центрира към границата на малкия пеналт и там Видал вкара по прекрасен начин с глава.

Arturo Vidal Goal HD - Bayern Munich 1-0... by footballhighlights2016

Тъкмо беше изминал половин час игра, когато баварците удвоиха преднината си. Давид Алаба центрира отляво и в наказателното поле Оскар Вендт пропусна топката. Тя стигна до Дъглас Коста, който си спря на гърди и препарира Зомер с десния крак.

Douglas Costa Goal HD - Bayern München 2-0... by arcturusmedia33

До края на първата част и двата отбора не стигнаха до интересни положения, като играта продължаваше да се води в половината на "жребчетата".

В началото на второто полувреме Байерн имаше претенции за дузпа заради контакт между Вестергаард и Левандовски в наказателното поле, но реферът даде знак играта да продължи.

Преди да изтече един час игра Ариен Робен получи отляво и реши да стреля моментално от движение с левачката, но кълбото профуча доста над напречната греда. След това и Коста шутира неточно.

Двайсетина минути преди края на редовното време отпускането в редиците на домакините можеше да им струва скъпо, защото Андре Хаан нацели гредата с удар от въздуха. Повторенията показаха, че той се намира в положение на немаркирана засада.

В 89-ата минута влезлият като резерва Ренато Санчес отправи топовен изстрел, но Ян Зомер успя да избие в корнер. В добавеното време стражът на Гладбах спаси и технично изпълнение на Алаба от пряк свободен удар.

Байерн Мюнхен - Борусия Мьонхенгладбах 2:0

1:0 Артуро Видал - 16'
2:0 Дъглас Коста - 31'

Байерн Мюнхен: Нойер, Мартинес, Хумелс, Алаба, Рафиня (Кимих - 83'), Алонсо, Тиаго Алкантара, Видал, Коста (Мюлер - 73'), Робен (Ренато - 80'), Левандовски

Борусия Мьонхенгладбах: Зомер, Вестергаард, Корб, Елведи, Вендт (Шулц - 65'), Щобъл, Хофман (Янчке - 46'), Крамер, Джонсън, Хаан (Херман - 79'), Щиндъл