Байерн Мюнхен не извърши нито едно нарушение през първото полувреме на мача си с Борусия Мьонхенгладбах.

Така за първи път след въвеждането на детайлната статистика в Бундеслигата през 2004 година баварците завършват първо полувреме без нито един извършен фаул.

След първите 45 минути германският шампион води с 2:0 на "жребчетата" след голове на Артуро Видал и Дъглас Коста.

Интересното е, че само няколко секунди след подновяването на играта Байерн все пак извърши фаул и развали чудесните си показатели в това отношение.

Друг любопитен факт е, че през първата част Гладбах игра само веднъж с топката в наказателното поле на домакините. Така Борусия е на път да развали серията си от 4 поредни мача без загуба срещу най-успешния германски клуб.