Байерн Мюнхен победи Байер Леверкузен с 2:1 в сблъсък от 12-ия кръг на германската Бундеслига, игран на стадион "Алианц Арена".

Момчетата на Карло Анчелоти откриха резултата чрез Тиаго Алкантара, но малко след това чудесна контраатака на гостите беше завършена по чудесен начин от Хакан Чалханоглу.

Десетина минути след почивката Матс Хумелс върна аванса на своите, вкарвайки с глава своя първи шампионатен гол за клуба. До края не се стигна до нито едно чисто голово положение.

Байерн слага край на серията си от три поредни мача без победа във всички турнири и със своите 27 точки заема второ място, на три пункта зад лидера РБ Лайпциг. Леверкузен е девети с 16 точки.

Гостите започнаха много смело и още във втората минута Мехмеди стреля опасно покрай десния страничен стълб, но в аут. Последва нов негов опит, но и той се оказа неточен.

Постепенно Байерн вдигна оборотите и Тиаго Алкантара свали с глава за Томас Мюлер, но той не успя да намери очертанията на вратата. Роберт Левандовски си спря технично в наказателното поле и потърси коридор за стрелба, но без успех.

Мюлер засече центриране отляво с глава, но Бернд Лено внимаваше и не беше затруднен. Матс Хумелс също пробва късмета си с глава, но без успех.

Преди да измине половин час игра един от най-ниските играчи в Бундеслигата Тиаго Алкантара откри резултата с... глава. Лено изби шут на Филип Лам след продължителна акция на домакините, а оставеният непокрит Тиаго направи добавка отблизо.

Веднага след това Левандовски би слабо и неособено точно с левия крак, което позволи на Лено да спаси. Кимих пробва добавка с глава, но топката се отби в напречната греда и след това съдията маркира засада.

Не след дълго "аспирините" изравниха след бърза акция. Хакан Чалханоглу игра на двойно с Юлиан Брандт, излезе сам срещу Нойер и реализира хладнокръвно в близкия ъгъл!

Десетина минути след почивката Чаби Алонсо изведе Дъглас Коста на стрелкова позиция, но бразилецът би в тялото на Лено. Последва изпълнен от Джошуа Кимих корнер и на границата на малкото наказателно поле Матс Хумелс засече безпощадно с глава, вкарвайки своя първи шампионатен гол за Байерн след трансфера си през лятото.

В средата на второто полувреме Чичарито се размина с остро центриране в пеналта на домакините, а на отсрещната врата прострелно центриране на Кимих беше спасено от Лено. Десетина минути преди края Тиаго стреля високо.

Малко след това груба грешка в защитата на баварците позволи на Кевин Фоланд да прехвърли Нойер и да стреля с глава, но топката се отби във външната част на мрежата.

Пет минути преди края на редовното време влезлият като резерва Артуро Видал би много високо. В добавеното време Чалханоглу стреля мощно, но право в ръцете на Нойер от фаул.

<iframe frameborder="0" width="480" height="270" src="//www.dailymotion.com/embed/video/x53o7sb" allowfullscreen></iframe><br /><a href="http://www.dailymotion.com/video/x53o7sb_all-goals-hd-bayern-munich-2-1-bayer-leverkusen-26-11-2016_sport" target="_blank">All Goals HD - Bayern Munich 2-1 Bayer...</a> <i>by <a href="http://www.dailymotion.com/Gol-Live" target="_blank">Gol-Live</a></i>

Байерн Мюнхен - Байер Леверкузен 2:1

1:0 Тиаго Алкантара - 30'
1:1 Хакан Чалханоглу - 35'
2:1 Матс Хумелс - 56'

Байерн Мюнхен: Нойер, Мартинес, Хумелс, Алаба, Лам (Видал - 82'), Алонсо, Кимих, Тиаго, Коста (Рибери - 74'), Мюлер (Робен - 65'), Левандовски

Байер Леверкузен: Лено, Драгович, Та, Уендел, Хенрикс, Хаверц, Кампъл, Арангис, Брандт (Чичарито - 59'), Чалханоглу, Мехмеди (Фоланд - 59')