Байерн Мюнхен обърна Майнц и спечели с 3:1 като гост в среща от 13-ия кръг на германската Бундеслига, играна на стадион "Опел Арена".

Момчетата на Мартин Шмидт поведоха още в четвъртата минута чрез Джон Кордоба, но Байерн не се стресна и изравни малко по-късно с гол на Роберт Левандовски.

Постепенно шампионите напипаха ритъма си и в средата на първото полувреме сътвориха заслужен пълен обрат. Томас Мюлер центрира за Ариен Робен и холандецът вкара с глава. В добавеното време Левандовски оформи крайния резултат с гол от фаул.

Така Байерн Мюнхен събра 30 точки и излезе на върха, но вторият РБ Лайпциг (със същия точков актив) играе утре. Майнц е девети със 17 пункта.

Двубоят започна по фантастичен начин за домакините, които шокиращо откриха резултата още в четвъртата минута. Мали пусна хитро за Джон Кордоба, който надбяга Хави Мартинес с лекота и разстреля Мануел Нойер с плътен диагонален удар по земя!

Радостта на домакините обаче бе твърде кратка, защото в осмата минута Байерн изравни. Филип Лам се хвърли с прекрасен шпагат и отне чисто на Мали пред наказателното поле на гостите. Капитанът пусна за Робен, който финтира противник и намери Левандовски в наказателното поле, а полякът не сбърка в ситуация "очи в очи" с вратаря.

Бяха изминали десетина минути игра, когато Томас Мюлер получи златен шанс да сложи край на головата си суша през сезона. Той получи извеждащ пас и стреля, но право в краката на Льосл!

В средата на първото полувреме Мюлер шутира в обсега на вратаря, но малко след това записа асистенция. Томас догони топката и центрира към границата на малкия пеналт, където Ариен Робен реализира с глава!

Мюлер и Робен можеха отново да се озоват в прегръдките на своите, но този път холандецът не уцели вратата от чудесна позиция след невероятен извеждащ пас на Томас. До почивката Левандовски стреля на два пъти, но неточно.

В началото на второто полувреме Ариен Робен отправи мощен снаряд, но над целта. Последваха няколко прилични акции на шампионите, но защитата на Майнц се справяше.

Отново Робен се оказа на добра позиция в средата на втората част, но Льосл излезе, скъси ъгъла и не позволи на холандеца да го финтира.

Майнц се активизира в последния четвърт час, но нямаше ясна идея какво да стори. Мали би неточно, а после Латца отправи точен удар в ръцете на Нойер. Гостите имаха претенции за дузпа, но нарушението срещу Мюлер не беше забелязано от рефера.

В добавеното време Байерн получи възможност да изпълни пряк свободен удар и Роберт Левандовски завъртя топката майсторски над стената, намирайки левия ъгъл - 1:3!

<iframe frameborder="0" width="480" height="270" src="//www.dailymotion.com/embed/video/x549c6d" allowfullscreen></iframe><br /><a href="http://www.dailymotion.com/video/x549c6d_all-goals-hd-fsv-mainz-1-3-bayern-munchen-02-12-2016-hd_sport" target="_blank">All Goals HD - FSV Mainz 1-3 Bayern M&uuml;nchen 02...</a> <i>by <a href="http://www.dailymotion.com/arcturusmedia33" target="_blank">arcturusmedia33</a></i>

<iframe frameborder="0" width="480" height="270" src="//www.dailymotion.com/embed/video/x549ce7" allowfullscreen></iframe><br /><a href="http://www.dailymotion.com/video/x549ce7_robert-lewandowski-amaizing-goal-hd-fsv-mainz-1-3-bayern-munich-02-12-2016-hd-1_sport" target="_blank">Robert Lewandowski Amaizing  Goal HD - FSV...</a> <i>by <a href="http://www.dailymotion.com/livee-football1" target="_blank">livee-football1</a></i>

Майнц - Байерн Мюнхен 1:3

1:0 Джон Кордоба - 4'
1:1 Роберт Левандовски - 8'
1:2 Ариен Робен - 21'
1:3 Роберт Левандовски - 92'

Майнц: Льосл, Балогун, Бел, Донати, Хак (Йозтунали - 62'), Брозински, Фрай (Латца - 72'), Рамальо (Де Блазис - 81'), Мали, Онисиво, Кордоба

Байерн Мюнхен: Нойер, Мартинес, Хумелс, Кимих (Видал - 77'), Алаба, Лам, Тиаго, Робен, Рибери (Коста - 66'), Мюлер (Ренато - 87'), Левандовски