Байерн Мюнхен победи Атлетико Мадрид с 1:0 в двубой за престиж от група "D" на Шампионската лига, игран на стадион "Алианц Арена".

Баварците поеха инициативата още от самото начало в срещата, която нямаше никакво значение за местата на двата отбора в групата.

"Дюшекчиите" стигнаха до първите две положения в мача, но преди да изтече половин час игра Роберт Левандовски вкара по отличен начин от пряк свободен удар и се издаде, че скоро ще става баща.

До края баварците владееха инициативата, но не стигнаха до нов гол. Тимът на Карло Анчелоти завърши втори в групата с 12 точки, а лидерът Атлетико остана с 15.

Впечатляващото е, че Байерн вече има 15 поредни домакински победи в Шампионската лига, което е абсолютен рекорд с разлика пред всички останали клубове!

Германците започнаха по-добре и владееха топката по-дълго време, но преди да изминат десетина минути игра Атлетико стигна до първата опасна ситуация. След хубав извеждащ пас на Гризман белгиецът Караско отправи точен удар, но най-добрият вратар в света за последните години Мануел Нойер реагира добре.

Караско получи още една възможност и засече центриране отляво във въздуха, но отново Нойер се намеси. Домакините най-после стигнаха да първа стрелба в срещата, но Облакк реагира по отличен начин при удара отблизо на Дъглас Коста от малък ъгъл.

В 28-ата минута баварците откриха резултата от пряк свободен удар чрез голмайстора си Роберт Левандовски. Полякът завъртя топката майсторски над стената в горния ляв ъгъл и повтори изпълнението си при победата с 3:1 над Майнц през миналата седмица.

Малко след това германците имаха претенции за дузпа заради съприкосновение между Савич и Левандовски в наказателното поле, но реферът не посочи бялата точка и по-скоро беше прав в ситуацията.

Осем минути след почивката Ариен Робен беше изведен на добра позиция, но се забави и след двата си финта стреля в тялото на съперников футболист. Все пак холандецът има оправдание, защото беше задържан в гръб от Коке. Последва мощен снаряд на Дъглас Коста, но право в обсега на вратаря Облак, който се намеси и при шута на Бернат.

Близо четвърт час преди края на редовното време Робен центрира меко отдясно и Левандовски нанесе удар с глава, но остана под топката и не успя да уцели вратата. Пет минути след това Тиаго Алкантара изпусна чисто голово положение след прекрасен пас на Коста. До края не се случи нищо интересно и домакините стигнаха до заслужен успех.

Байерн Мюнхен - Атлетико Мадрид  1:0
1:0 Роберт Левандовски - 28'

Байерн Мюнхен: Нойер, Хумелс, Алаба, Бернат, Рафиня, Тиаго, Видал, Ренато, Коста (Мартинес - 87'), Робен (Кимих - 83'), Левандовски (Мюлер - 80')

Атлетико Мадрид: Облак, Годин, Савич, Вършалко, Лукас, Саул, Габи, Коке (Партей - 68'), Гайтан (Кореа - 60'), Караско (Гамейро - 60'), Гризман