Байерн Мюнхен разпиля Волфсбург с 5:0 в мач от 14-ия кръг на германската Бундеслига, игран на стадион "Алианц Арена". Така за първи път в историята на Бундеслигата даден отбор постига 15 поредни шампионатни победи над друг участник в елита на свой терен.

Ариен Робен даде началото на головата фиеста, а Роберт Левандовски добави още две попадения с голяма доза късмет. В първия случай рикошет след шута на Видал го остави сам срещу вратаря, а след това топката уцели поляка при изстрела на Томас Мюлер.

Четвърт час преди края на редовното време феновете на Байерн бяха зарадвани от гола на Томас Мюлер, който най-после сложи край на невижданата си голова суша в първенството през кампанията. В 86-ата минута Дъглас Коста оформи крайния резултат.

Байерн се върна на първото място в таблицата, тъй като РБ Лайпциг загуби с 0:1 в Инголщадт. И двата отбора имат по 33 точки на върха. Волфсбург е над чертата с 10 пункта.

Баварците създадоха първата добра възможност в осмата минута, когато Роберт Левандовски задържа с гръб към вратата и пусна към Хуан Бернат, но свирепият изстрел на испанеца намери тялото на Беналио и доведе само до корнер. веднага след това Ариен Робен пробва диагонален удар по земя, но в ръцете на вратаря.

В 18-ата минута домакините откриха резултата напълно заслужено. Ариен Робен получи вдясно и показа своя специалитет - фалцов диагонален удар в левия ъгъл, при който Беналио нямаше какво да стори!

Още при следващата си опасна акция шампионите удвоиха своя аванс, макар и с доза късмет. Артуро Видал отправи силен удар, получи се рикошет и топката стигна до непокрития Роберт Левандовски, който вкара на празна врата.

Левандовски се отличи с едно хубаво центриране в наказателното поле, но атрактивното отиграване от трудна позиция на Томас Мюлер не се получи. Левандовски завърши следващата опасна атака на своите, но изстрелът му беше блокиран.

Към края на първата част Блашчиковски центрира в наказателното поле на Байерн, Марио Гомес свали и Герхардт отправи точен, но доста слаб удар в ръцете на Мануел Нойер.

Малко след почивката Франк Рибери се опита да изненада противника с финт и стрелба в близкия ъгъл, но беналио следеше ситуацията.

В 58-ата минута Байерн вкара трети гол. Томас мюлер отправи далечен изстрел, Роберт Левандовски подложи крака си и отново успя да се разпише с голяма доза късмет!

Волфсбург веднага стигна до най-добрата си възможност, но пък бившият играч на домакините Марио Гомес шутира над напречната греда. На отсрещната врата последва шут на Тиаго, но Беналио се намеси.

В 76-ата минута дойде моментът, който всички фенове на Байерн очакваха цял сезон - Томас Мюлер най-после вкара гол в Бундеслигата! И отново гол за баварците днес дойде с помощта на рикошет! Ариен Робен стреля, топката се отклони от Гилавоги и Мюлер вкара на празна врата, изразявайки радостта си след попадението!

Калиджюри беше много близо до отбелязването на почетно попадение, но Нойер се намеси, а след това топката се отби в страничната греда. На отсрещната врата Беналио боксира тупалка на Робен.

В 86-ата минута и Дъглас Коста се разписа, малко след влизането си в игра. Бразилецът се оказа най-съобразителен и изстреля изчистената топка със зверска сила от петнайсетина метра в горния десен ъгъл! До края не се случи нищо интересно и така шампионите постигнаха напълно заслужена гръмка победа!

<iframe frameborder="0" width="480" height="270" src="//www.dailymotion.com/embed/video/x54wk5u" allowfullscreen></iframe><br /><a href="http://www.dailymotion.com/video/x54wk5u_all-goals-hd-bayern-munchen-5-0-wolfsburg-10-12-2016-hd_sport" target="_blank">All Goals HD - Bayern M&uuml;nchen 5-0 Wolfsburg...</a> <i>by <a href="http://www.dailymotion.com/arcturusmedia33" target="_blank">arcturusmedia33</a></i>

<iframe frameborder="0" width="480" height="270" src="//www.dailymotion.com/embed/video/x54wklg" allowfullscreen></iframe><br /><a href="http://www.dailymotion.com/video/x54wklg_douglas-costa-goal-hd-bayern-munich-5-0-wolfsburg-10-12-2016_sport" target="_blank">Douglas Costa Goal HD - Bayern Munich 5-0...</a> <i>by <a href="http://www.dailymotion.com/eurofootballhd1" target="_blank">eurofootballhd1</a></i>

Байерн Мюнхен - Волфсбург 5:0

1:0 Ариен Робен - 18'
2:0 Роберт Левандовски - 21'
3:0 Роберт Левандовски - 58'
4:0 Томас Мюлер - 76'
5:0 Дъглас Коста - 86'

Байерн Мюнхен: Нойер, Мартинес, Алаба, Бернат, Лам, Видал (Алонсо - 71'), Тиаго (Рафиня - 81'), Робен, Рибери (Коста - 77'), Мюлер, Левандовски

Волфсбург: Беналио, Брума, Кнохе, Родригес, Шефер (Хорн - 23'), Блашчиковски (Виериня - 83'), Гилавоги, Калиджюри, Герхардт, Майорал (Мьобиус - 61'), Гомес