С гол в добавеното време Байерн Мюнхен успя да излъже Фрайбург, печелейки с 2:1 в двубой от 17-ия кръг на германската Бундеслига, игран на стадион "Швайрцвалдщадион".

Шампионите получиха ранен гол още в четвъртата минута, когато Яник Хаберер завърши по хладнокръвен начин много добра акция на своите, но десетина минути преди паузата Роберт Левандовски изравни.

През второто полувреме баварският колос наложи териториален превес, но така и не успяваше да стигне до чиста голова възможност. В добавеното време Левандовски все пак донесе трите точки за своите с гениално изпълнение в пеналта.

Така Байерн Мюнхен събра 42 точки на върха и вече води с шест на преследвача РБ Лайпциг. Фрайбург остана на осмо място с актив от 23 пункта.

Домакините започнаха по-активно и още в четвъртата минута Винченцо Грифо намери Яник Хаберер с прекрасно подаване. Последният запази самообладание и матира Мануел Нойер с плътен диагонален удар в долния ляв ъгъл.

Момчетата на Кристиан Щрайх продължиха да действат много смело и този път Нидерлехнер реши да опита късмета си, но беше блокиран. Байерн отправи първи удар в осмата минута чрез Ариен Робен, но той би доста високо.

В средата на първото полувреме надъханият Фрайбург създаде още една опасна атака през центъра, като този път Нойер трябваше да се хвърля и да спасява изстрела по земя на Нидерлехнер. Баварците отвърнаха с диагонален шут на Артуро Видал, който накара Шволов да избива в корнер.

Десетина минути преди паузата Дъглас Коста сервира топката на Роберт Ревандовски, но полякът нацели тялото на бранител от позиция за попадение. Левандовски обаче поправи грешката си веднага, защото секунди след това изравни резултата, а Коста асистира от корнер.

Веднага след почивката Томас Мюлер засече центриране на Ариен Робен в наказателното поле, но спечели само корнер. Не след дълго Левандовски вкара на празна врата след пас на Мюлер, но голът беше отменен заради нарушение в атака на германеца.

Страхотен снаряд на Робен накара Шволов да се разтегне и да избие в корнер, а след това беше маркирана засада-фантом на холандеца отляво при бърза атака на гостите.

Едва четвърт час преди края на редовното време Фрайбург сътвори една от редките си акции през втората част, но Петерсен би прекалено неточно.

В 83-ата минута грешка в защитата на Фрайбург даде възможност на Робен да бие, но "лалето" хвана топката с външен фалц и изобщо не уцели вратата. Последва страховит изстрел на Филип с левачката, но кълбото мина много близо покрай целта. После Петерсен хвана топката от воле, но Нойер улови спокойно.

В първата минута но добавеното време Байерн все пак успя да вкара победен гол и то какъв! Роберт Левандовски си спря на гърди, игра във въздуха с десния крак и нацели кълбото от воле с левия крак!

<iframe frameborder="0" width="480" height="270" src="//www.dailymotion.com/embed/video/x5963zy" allowfullscreen></iframe><br /><a href="http://www.dailymotion.com/video/x5963zy_sport" target="_blank">_____++++</a> <i>by <a href="http://www.dailymotion.com/arcturusmedia33" target="_blank">arcturusmedia33</a></i>

<iframe frameborder="0" width="480" height="270" src="//www.dailymotion.com/embed/video/x5963ye" allowfullscreen></iframe><br /><a href="http://www.dailymotion.com/video/x5963ye_robert-lewandoski-second-goal-hd-sc-freiburg-1-2-bayern-munich-20-01-2017_sport" target="_blank">Robert Lewandoski second Goal HD - SC Freiburg...</a> <i>by <a href="http://www.dailymotion.com/GoalReplay" target="_blank">GoalReplay</a></i>

Фрайбург - Байерн Мюнхен 1:2

1:0 Яник Хаберер - 4'

1:1 Роберт Левандовски - 35'

1:2 Роберт Левандовски - 91'

Фрайбург: Шволов, Гулде, Торехон, Щенцел (Кюблер - 83'), Гюнтер, Филип, Хьофлер, Франц, Грифо, Хаберер (Булут - 80'), Нидерлехнер (Петерсен - 70')

Байерн Мюнхен: Нойер, Мартинес, Хумелс, Лам, Алаба (Бернат - 71'), Видал (Кимих - 55'), Алонсо, Коста (Рибери - 71'), Робен, Мюлер, Левандовски